angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Futbalové legendy po 55 rokoch opäť spolu

15. Jún 2017

BRATISLAVA (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Po 55 rokoch opät spolu. Na pôde Slovenského futbalového zväzu v novootvorenej Sieni slávy stretli sa československé legendy, ktoré na MS v Čile v roku 1962 získali strieborné medaily.

Galéria

Predstaviteľom oficiálneho Fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie sa podarilo dať po rokoch opäť dokopy šesticu hráčov Jozefa Adamca, Josefa Jelínka, Václava Maška, Jozefa Štibrányiho, Titusa Buberníka, Adolfa Scherera. Všetkých uvítali v Sieni slávy. “Pripravili sme im celodenný program. Po návšteve Sieni slávy, kde si mohli pozrieť naše legendy aj artefakty z roku 1962, sme sa premiestnili na Bratislavský hrad, kde si dali spoločný obed. Po ňom sme boli položiť veniec v Bernolákove Jánovi Popluhárovi,” prezradil šéf fanklubu Roman Táborský. Niektorí bývalí futbalisti už v Sieni slávy počas jej otvorenia boli, ale pre väčšinu to bola premiéra. “Až sa mi nechce veriť, že na Slovensku niečo takéto máme. Je to fakt skvelá vec,” chválil Sieň slávy Adolf Scherer, ktorého gólom vo štvrťfinále sme zdolali Maďarsko 1:0 a vďaka dvom gólom sme zvíťazili v semifinále nad Juhosláviou  3:1.

Šestica si počas stretnutia zaspomínala na staré dobré časy. Dokonca po Bratislave sa premávali v rovnakom type autobusu, na ktorom sa viezli na letisko v Prahe. “Je to skvelé sa takto stretnúť. Máme krásne spomienky,” zasnil sa Jozef Adamec, ktorý s kolegami i novinármi prebral i aktuálne témy. “Všetko, čo je v televízii, pozorne sledujeme, ale už nehodnotíme, pretože keď tak robíme, tak sa iba chválime,” s úsmevom vyriekol Jozef Adamec na margo aktuálnych tém nášho futbalu. Našim sokolíkom bude na blížiacich sa ME 21v Poľsku držať palce. “Vždy je skvelé, keď sa naša malá krajina dostane na šampionát,” dodal Adamec.