MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS - O víťazovi najvyrovnanejšieho Turnaja regionálnych výberov sa rozhodlo až v poslednej minúte

Štvrtok, 25.4.2024 08:11 | Posledná aktualizácia 25.4.2024 14:31
RTU14-Poprad-Apríl2024-Hamšík
Na snímke Christián Hamšík z Turnaja regionálnych výberov do 14 rokov v Poprade (22.4.2024)
autor: Timotej Pavlík

POPRAD (SFZ) - V pondelok až v stredu pod Tatrami bojovali regionálne výbery BFZ, SsFZ, VsFZ a ZsFZ. Tri tímy mali rovnaký počet bodov, o víťazstve rozhodlo lepšie skóre stredoslovenského výberu.

Výber Stredoslovenského futbalového zväzu obhajovali prvenstvo zo septembra, keď vtedy prešli turnajom bez zaváhania. Tentokrát zavaháli už v prvom dueli. Hoci vyhrávali 2:0 a ich bratislavský súper hral 40 minút v oslabení, tak dvakrát od neho inkasovali a prišli o prvé body.

Zatiaľ čo ZsFZ si poradil v prvom dni s VsFZ 2:0, druhý deň remizoval so Stredoslovákmi 1:1. BFZ si v utorok pripísalo prvú výhru nad východoslovenským výberom 3:1.

O všetkom sa tak rozhodovalo v posledný hrací deň. Tri tímy boli stále v hre: SsFZ, BFZ a s ZsFZ. Prvý duel odohrali medzi sebou Bratislavčania so Západoslovákmi, ktorí spolu remizovali 1:1.Všetko tak vo svojich rukách mal výber Stredoslovákov. Na víťazstvo potrebovali zdolať výber Východoslovenského futbalového zväzu o 3 góly. V 60. minúte nič nenasvedčovalo tomu, že by sa to mohlo podariť. V 63. minúte už bola situácia pre Stredoslovákov lepšia. V ich prospech bol odpískaný pokutový kop, ktorý premenil Mário Charamza. Čas však plynul a vytúžený gól prišiel až v poslednej minúte duelu, keď sa hrdinom svojho tímu stal Maximilián Dikoš. Ten tak rozhodol o víťazstve 3:0 a jeho tím tak obhájil prvé miesto na Turnaji regionálnych výberov.