angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Hapal predĺžil pri dvadsaťjednotke

14. Február 2017

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Pavel Hapal ostáva pri reprezentácii tejto vekovej kategórie aj v ďalšom kvalifikačnom cykle.

Hapal sa dohodol s vedením SFZ na predĺžení spolupráce a uzavrel novú zmluvu. Pavel Hapal mal štandardne uzavretú zmluvu na kvalifikačný cyklus s klauzulou o jej predĺžení, v prípade postupu do baráže, respektíve pri priamom postupe do skončenia finálového turnaja majstrovstiev Európy. To sa naplnilo. Náš záujem na pokračovaní spolupráce sme prezentovali už na jeseň minulého roka, obe strany sa zhodli v tom, že chcú spoločne dosiahnuť ďalší cieľ a preto sme s dátum 1. január 2017 uzavreli nový kontrakt, za rovnakých časových podmienok. Teda na kvalifikačný cyklus, plus baráž, respektíve finálový turnaj ME 2019,“ povedal generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

 

Tentoraz nešlo o zložité rokovanie, obe strany si vyšli vzájomne v ústrety, ani jedna nekládla podmienky, ktoré by akýmkoľvek spôsobom bránili v podpise nového kontraktu.

Pavel Hapal bol pre nás jediným kandidátom,” potvrdil prezident SFZ Ján Kováčik (na fotografii prvý sprava). ”V prvom dvojročnom cykle odviedol dobrú robotu, ním vedené mužstvo dosiahlo priamy postup na majstrovstvá Európy víťazstvom v kvalifikačnej skupine. Zároveň produkovalo pekný futbal, získalo si uznanie odborníkov. To, čo si vážime veľmi vysoko, je spôsob, akým hráči trénera Hapala oslovili slovenskú futbalovú verejnosť – ukázali vôľu, srdce, oduševnenie, prístup, hrdosť. V tom je odpoveď na to, prečo sme neuvažovali o inom trénerovi pre dvadsaťjednotku na ďalší kvalifikačný cyklus.”

Logicky, dobrá robota, ktorú Hapal odviedol pri vedení mládežníckeho národného tímu, neostala bez povšimnutia v klubovom prostredí. Na jeseň sa jeho meno spomínalo v súvislosti s pražskou Spartou, keď tá potrebovala riešiť obsadenie trénerského postu po uvoľnení Zdeňka Ščasného, už predtým (vraj) o ňom uvažovali Plzeň i Slavia, vo futbalových kruhoch sa šuškalo čosi o Poľsku, ale.. ”Pre mňa bola prioritou slovenská dvadsaťjednotka. Najprv som chcel dokončiť rozrobenú kvalifikáciu a to postupom, potom urobiť taký plán prípravy, aby sme v júni na šampionáte v Poľsku obstáli. Nebol čas a ani dôvod zamýšľať sa nad nejakou inou prácou. Navyše, nemusel som nič odmietať, pretože nešlo o žiadnu konkrétnu ponuku,povedal Pavel Hapal.

 

V nedávnom rozhovore pred denník Sport priznal, že nechce na denno-dennú trénerskú prácu zabudnúť, takže by sa k nej rád vrátil. “Verím, že správne nastavím čas a miesto, kedy ten krok urobím.”

Spolu s Pavlom Hapalom predĺžil zmluvu aj jeho asistent Oto Brungeraf (druhý sprava), s ktorým spolu ťahajú káru už desiaty rok. Ako dvojička sa dali dokopy pri Hapalovom angažmáne v FC Nitra v lete 2007, nasledovali spoločné štácie v Mladej Boleslavi, MŠK Žilina, poľskom Lubine, v FK Senica i pri dvadsaťjednotke. Moja situácia bola jednoduchá – ponuka pokračovať v spolupráci s Pavlom Hapalom na projekte dvadsaťjednotky aj v ďalšom kvalifikačnom obodobí bola najlepšia, akú som mohol dostať, preto som sa rozhodol okamžite,potvrdil Brunegraf dlhodobú symbiózu s hlavným trénerom.