SFZ

II. LIGA – Najviac gólov v rámci 13. kola padlo v Žiline

Pondelok, 23.10.2023 14:55 | Posledná aktualizácia 23.10.2023 14:56

autor: Daniel Stehlík cvaksk.sk, zdroj: mskzilina.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Už 13. kôl majú za sebou účastníci druhej najvyššej súťaže na Slovensku.

Gólové hody si urobili šošoni. Hráči žilinskej rezervy zdolali MŠK Púchov 6:2„Rozhodla naša túžba po výhre. Vytvorili sme si od začiatku obrovské množstvo šancí, pokojne mohlo byť naše víťazstvo aj dvojciferné. Prispel k tomu aj súper, ktorý chcel hrať rovnako futbal, čo sa nám nestáva často. Pre diváka to tak bol výborný zápas, celkovo sme boli lepším mužstvom na ihrisku. Čísla sme mali extrémne vysoké, čo sa týka tempa, preto sme aj po prvom, vyrovnanom polčase chceli pokračovať v nastolenom trende. Pomohlo nám vylúčenie súpera a víťazný gól na 3:2, ktorý prišiel s tým, bol zlomovým momentom stretnutia. Po tomto okamihu sme už ovládli trávnik. Pre celý tím bude vysoká výhra povzbudením, potrebovali sme takéto dominantné víťazstvo, pretože sa nám v predošlých súbojoch nedarilo strelecky. Teraz sme si to všetko vynahradili, navyše proti tretiemu mužstvu tabuľky,“ zhodnotil pre mskzilina.sk asistent trénera žlto-zelených Peter Gladík.
Zostrih zápasu TU!

Päťgólové predstavenie videli na Spiši. Hráči FK Spišská Nová Ves majú aj po 13. kole nulu v kolónke výhier, tentoraz podľahli FK Humenné 2:3.

Na prvom mieste má už desaťbodový náskok KFC Komárno. Ten si poradil v sobotu poradil so Slavojom Trebišov 2:0. Futbalisti KFC majú najlepší útok, súperom nasúkali 31 gólov a zároveň sú najlepší aj v brániacej činnosti, inkasovali len deväťkrát.

Rovnaký počet gólov doposiaľ dostal len v tabuľke v tabuľke druhý 1. FC TATRAN Prešov, ktorý naposledy remizoval s FC Petržalka 1:1„Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Vedeli sme, že príde kvalitný súper, ktorého sme nechceli púšťať do šancí, čo sa nám aj darilo. Z jednej situácie, kedy tam prešiel sám hráč, dali hostia gól, čo nás veľmi mrzí. My sme si vypracovali viac šancí, ale dali sme len jeden gól,“ zhodnotil pre sociálne siete Prešovčanov kapitán Jozef Dolný.

Tretíkrát v rade nebodoval Spartak Myjava, tentoraz kopaničiari podľahli hráčom OFK Malženice 1:2. „Zápas hodnotím katastrofálne. Aj čo sa týka výsledku, aj herného prejavu. Chýbala nám agresivita, dostupovanie k hráčom, využívanie šancí, ktoré sme mali v úvode hry... Zaváhali sme v pokutovom území súpera, kde nám chýbala presnosť. Dostali sme nešťastný gól a ten súpera povzbudil. Snažili sme sa čím skôr vyrovnať, čo sa nám napokon gólom do šatne podarilo. Potom sme dostali druhý gól z penalty a nasledovalo zbytočné vylúčenie. Chceli sme ešte niečo so zápasom urobiť. Aj keď nás bolo o jedného menej, chceli sme získať aspoň bod, rozostavili sme sa na dvoch útočníkov. Bohužiaľ, nedostávali sme sa do šancí. Čo sa dá robiť, ideme ďalej a v ďalšom zápase budeme chcieť zlomiť toto nešťastie, ktoré nás v poslednej dobe sprevádza,“ konštatoval pre spartakmyjava.sk asistent trénera Volodymyr Vasylyev.

Po troch prehrách pocítili opäť chuť víťazstva Šamorínčania, tí triumfovali nad rezervou Slovana 3:0„Nezačali sme dobre. Nevyriešili sme jednoduchý center do šestnástky a hneď sme prehrávali. Ešte horšie bolo po štandardnej situácii, keď sme inkasovali druhýkrát. Ťažko sme sa dostávali do útočnej fázy. Mali sme síce nejaké náznaky na skorigovanie výsledku, no nedokázali sme ich premeniť. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Po prestávke sme začali tlakom, keď sme mali kopať penaltu za ruku súperovho hráča v šestnástke, rozhodca ju však nenariadil. Vytvorili sme si ďalšie šance, ktoré musíme premieňať, pokiaľ chceme bodovať. Druhý polčas bol z našej strany celkovo lepší, ale málo na to, aby sme bodovali, čo ma veľmi mrzí. Musíme sa z toho dostať a pripraviť sa na ďalší zápas,“ povedal pre skslovan.com tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

Remíza 2:2 sa zrodila v oravsko-liptovskom derby. Hráči MFK Dolný Kubín si body podelili s MFK Tatran Liptovský Mikuláš„Chalani odohrali veľmi dobrý zápas. Pred zápasom by som remízu s Liptovským Mikulášom určite bral. Vzhľadom na priebeh zápasu sa mi máli. Zaslúžene sme vyhrávali, dostali sme zbytočný gól na 1:1. Myslím si, že okrem strelených gólov sme súpera do ničoho vážneho nepustili. Veľkú šancu zahodil Maslač, trafili sme aj tyčku. Polčas mohol byť 4:1 a bolo by po zápase. V druhom polčase sme skúsili hrať trošičku iný štýl futbalu. Bryndziar mal tuším v 84. minúte veľkú šancu, ktorú nedal. V závere sme dostali prakticky z ničoho gól, ktorý znamenal remízu 2:2. Chalani zápas odmakali a zaslúžili si zvíťaziť!“ uviedol pre sociálne siete MFK Dolný Kubín tréner Lukáš Kaplan.

Gól nepadol v meraní síl FK Pohronie – MŠK Považská Bystrica„Chceli sme viac, chceli sme vyhrať tento zápas, ale súper prišiel dobre organizovaní, hral z defenzívneho bloku a nám sa ťažko presadzovalo,“ vravel po zápase asistent trénera Pohronia Róbert Jež.