II. LIGA – V 12. kole štyri víťazstvá domácich 2:1

Sobota, 14.10.2023 22:00 | Posledná aktualizácia 18.10.2023 08:41
V drese Slovana sa proti Myjave presadil aj David Strelec.
autor: Timotej Hrin, Vladimír Pyxel Domen, zdroj: spartakmyjava.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Víkend patril siedmim zápasom 12. kola II. ligy. Trikrát sa tešili z víťazstva hostia a štyri razy domáci.

Šláger bol na programe v Púchove, MŠK privítal lídra KFC Komárno. Hostia si udržali šnúru bez prehry, doposiaľ 11-krát bodovali naplno a len raz remizovali. Nad Púchovčanmi zvíťazili hráči klubu z južného Slovenska 1:0. „Na zápase proti MŠK Púchov vládla ohnivá atmosféra, aj tak sme dokázali získať tri body,“ tešili sa zástupcovia KFC.
Zostrih zápasu TU!

Na 2. mieste sa nachádza 1. FC Tatran Prešov, ktorí si cez víkend odniesol domov tri body z Trebišova, kde vyhral 1:0„Prvoradým cieľom bolo v tomto zápase získať tri body. Som veľmi rád, že ich máme, pretože sme hrali proti húževnatému mužstvu. Trebišov sa na nás zodpovedne pripravil. Šancí nebolo veľa, ale vedeli sme, že zápas môže rozhodnúť štandardná situácia. Som rád, že sme skórovali nádhernou strelou spoza šestnástky Paťom Šimkom. Potom sme sa viac sústredili na pozornú defenzívu a rýchly protiútok do prípadnej otvorenej obrany. Vzadu sme to uhrali bez inkasovaného gólu, aj za to som nesmierne rád, pretože si na tom zakladám. Zápas sme dotiahli do víťazného konca, čo bol náš cieľ v tomto pre nás veľmi dôležitom derby zápase,“ komentoval pre sociálne siete Prešovčanov lodivod Marek Petruš.

Myjavčania prehrali druhý zápas za sebou, tentoraz nestačili na rezervu Slovana, ktorej podľahli 1:4. Belasí vycestovali na kopanice s niekoľkými hráčmi prvého mužstva, to malo počas reprezentačnej prestávky voľno. „Čo sa týka výkonu našich hráčov, tak aj tento zápas hodnotím pozitívne. Bolo tam vidno srdce, nasadenie, dokonca v druhom dejstve sme boli aj lepší. Takže konečný výsledok nezodpovedá predvádzanej hre. Chýbalo nám trochu šťastia,“ zhodnotil pre spartakmyjava.sk asistent trénera Myjavčanov Volodymyr Vasylyev.
„Od začiatku sme hrali koncentrovane, zamerali sme sa na svoj herný plán. Vedeli sme, že súper sa zavrie do bloku. Niekedy sme herné situácie riešili príliš komplikovane, no predsa len sme sa do polčasu ujali vedenia, keď David Strelec chladnokrvne obišiel stopérov a skóroval. Druhý polčas sme začali veľmi zle. Dostali sme sa pod tlak, Myjava hrozila zo svojich šancí. V ťažkých chvíľach nás podržal Martin Trnovský skvelými zákrokmi. Po brejku sme zvýšili na 2:0, no súpera sme nechali ešte nadýchnuť a dotiahol sa na jeden gól. Až Marek Mičák svojím gólom priniesol na našu stranu pokoj a Filip Lichý v nadstavenom čase uzavrel skóre. Bol to výborný futbal z oboch strán. Som rád, že nám pomohli aj futbalisti z prvého tímu a veľmi sa teším, že všetci hráči, ktorí zasiahli v našom drese do zápasu, prispeli k nášmu víťazstvu,“ povedal pre skslovan.com kouč belasej juniorky Vladimír Gála.

V štyroch dueloch sa zrodilo víťazstvo 2:1. Považská Bystrica zdolala rezervu Žiliny, Humenčania si poradili s OFK Malženice, MFK Dolný Kubín vyhral nad FK Spišská Nová VesPetržalčania zvíťazili nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš.