Istria Cup 2015: Slovensko - Írsko 2:0

Štvrtok, 5.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 17:25

UMAG (SFZ) - V druhom stretnutí na medzinárodnom turnaji Istria Cup 2015 v Chorvátsku zdolali zverenkyne trénera Pakuszu Írsko 2:0

Po remíze v prvom stretnutí s Rakúskom (1:1) na turnaji Istria Cup 2015 v Chorvátsku dokázali zverenkyne trénera Zsolta Pakuszu vybojovať v druhom vystúpení na turnaji cenné víťazstvo 2:0 nad Írskom. Súperkám, s ktorými naše dievčatá v poslednej kvalifikácii MS 2015 v Kanade zaknihovali dve prehry, tentoraz nedovolili skórovať a po góloch Lucie Šuškovej a Veroniky Klechovej v druhom polčase si pripísali do tabuľky tri body. V poslednom zápase v rámci skupiny nastúpia Slovensky v pondelok (9.3.) o 11:30 proti Maďarsku.

Slovensko - Írsko 2:0 (0:0)

Góly: 52. Šušková, 73. Klechová

SLOVENSKO: Korenčiová - Fischerová, Haršanyová, Matysová, Vojteková - Ondrušová, Fatulová (46. Škorvánková) - Šušková (76. Zdechovanová), Klechová (90. Košíková), Koleničková - Pálenčíková (46. Hmírová)

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Zápas významne ovplyvnili poveternostné podmienky, tomu sme prispôsobili stratégiu a taktiku. V prvej časti hry sme hrali proti vetru, zamerali sme sa na obranu, dievčatá nepustili súperky do vyložených príležitostí. V druhom polčase sme prevzali iniciatívu, chceli sme hrať aktívnejšie a to sa nám aj podarilo. Do vedenia sme sa dostali vďaka agilnej Šuškovej, ktorá vystihla v obrannom pásme súpera rozohrávku a potrestala ju gólom. Druhý gól pridala Klechová, keď jej strelu neudržala brankárka v rukách a lopta prepadla do siete. Videli sme dobrý zápas, oba tímy podali kvalitné výkony, naše dievčatá dodržali taktické zámery a to dnes rozhodlo. Nás teší, že po dvoch nedávnych kvalifikačných prehrách sme sa v súboji s Írskom tentoraz  tešili my. Máme radosť, dievčatá sa presvedčili, že môžu hrať vyrovnanú partiu s ktorýmkoľvek súperom."