KL – Trnava s postupom do 3. predkola, Žilina sa s pohárovou Európou lúči

Štvrtok, 3.8.2023 21:00 | Posledná aktualizácia 4.8.2023 05:50

zdroj: TASR

TRNAVA, ŽILINA (TASR) – V odvetmých stretnutiach 2. predkola Konferenčnej ligy UEFA 2023/24 zdolal FC Spartak Trnava na domácom štadióne lotyšský FK Auda 4:1 a po minulotýždňovej remíze 1:1 na pôde súpera si zabazpečil postup do 3. predkola, kd bude jeho súperom poľský Lech Poznaň. MŠK Žilina podľahol v domácej odvete belgickému KAA Gent 2:5 a s pohárovou Európou sa lúči.

FC Spartak Trnava - FK Auda 4:1 (3:0)

Góly: 36. Daniel, 38. Djuričin, 45.+2 Štetina, 75. Procházka - 88. Achol
Rozhodovali: Cibelli – Sbrissa, Lengacher (všetci Švajč.)
ŽK: Mikovič, Koštrna - Achol, 7394 divákov
Trnava: Takáč - Koštrna (65. Oseni), Štetina (76. Peňa), Kóša (46. Ujlaky), Mikovič (76. Brezník) - Procházka, Zeljkovič, Bainovič - Daniel (65. Azango), Djuričin, Ofori
Auda
: Ozols - Korotkovs, Mikulič, Minkevičs, Attuquaye, Bretschneider (81. Resende) - Achol, Clemente (60. Saveljevs), Ogunniyi - Mane (46. Rubenis), Ramires

Trnavčania mali v prvom polčase prevahu. V 10. minúte sa po centri Koštrnu dostal k zakončeniu Daniel, no brankár hostí Ozols bol pozorný. Spartak často kombinoval na polovici súpera, finálnej prihrávke však dlho chýbala presnosť. Domáci išli do vedenia v 36. minúte, keď Mikovič vyhral súboj v strede poľa, posunul loptu Danielovi, ktorý si pred šestnástkou zasekol obrancu a obstrelil Ozolsa - 1:0. O necelé dve minúty viedli domáci už 2:0, keď obrana hostí nedostatočne zareagovala na center Mikoviča, ktorý zblízka zužitkoval Djuričin - 2:0. Domácich definitívne upokojil tretí gól, ktorý strelili v nadstavenom čase. Po priamom kope Bainoviča sa k odrazenej lopte dostal Štetina a zblízka prekonal Ozolsa – 3:0.

Presvedčivý náskok dodal domácim sebaistotu a v druhom polčase kontrolovali dianie na ihrisku. Lotyšský tím bol v ofenzíve dlho nevýrazný. Od 75. minúty viedli domáci už 4:0, keď sa aj s prispením teču hráča hostí presadil kapitán Procházka. Trnavský brankár Takáč prišiel o čisté konto v 88. minúte. Po chybe Trnavčana Peňu sa k lopte dostal Achol, ktorý si ju na hranici šestnástky vymenil s Ogunniyim a krížnou prízemnou strelou prekvapil Takáča - 4:1.

HLASY PO ZÁPASY (zdroj RTVS):

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Po tomto sme túžili - mať dobrý prvý polčas, napádať a predviesť kvalitnú hru. Tak, ako sme si to plánovali, to vyšlo. Škoda lacného inkasovaného gólu. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Po ligovej prehre s Trenčínom sme boli trošku pod tlakom, preto som veľmi rád, že sme to takto zvládli. Môžem pochváliť celé mužstvo, špeciálne ma potešil Adrián Zeljkovič. Hľadali sme náhradu za Kyriakosa Savvidisa a vyzerá to, že sa to podarilo. Fanúšikom sme dali ďalšie predkolo, ľudia tu žijú futbalom. Príde Lech Poznaň, začína sa od 0:0 a my do toho dáme maximum. Uvidíme, ako to dopadne."

MŠK Žilina - KAA Gent 2:5 (0:1)

Góly: 66. Kaprálik, 77. Bari - 62. a 89. Cuypers, 30. Hjulsager, 70. Tissoudali, 72. Gerkens. Rozhodovali: Muntean – Lifciu, Vicol (všetci Mold.)
ŽK: Kaprálik, Rusnák, Minárik, Nemčík, 6224 divákov.
MŠK Žilina
: Belko - Leitner, Minárik, Nemčík - Rusnák (64. Ndjeungoue), Sauer (82. Adang), Gidi (64. Myslovič), Bari - Kaprálik, Jambor (63. Addo), Ďuriš (76. Iľko)
KAA Gent
: Nardi - Castro-Montes, Kandouss, Watanabe, Fortuna - De Sart (76. Agbor) - Gerkens, Hjulsager (60. Cuypers), Hong (60. Kums), Fofana (76. Stevens) – Tissoudali

Prvý polčas priniesol viacero ofenzívnych akcií na oboch stranách. Žilinčania chceli po nepriaznivom výsledku v prvom zápase potešiť fanúšikov, no popri ofenzívnych snahách sa dopúšťali viacerých chýb v obrane. V 13. minúte ešte Tissoudaliho sľubnú príležitosť zmaril brankár Belko. Po polhodine hry už išli hostia do vedenia, keď De Sart našiel Tissoudaliho, ktorý posunul loptu Hjulsagerovi a Belko na jeho zakončenie oblúčikom nedosiahol - 0:1. O sedem minút sa do nádejnej príležitosti dostal Ďuriš, no zblízka tesne minul bránku.

V ofenzívnom duchu sa niesol aj druhý polčas, v ktorom diváci videli popri viacerých šanciach až päť gólov. V 62. minúte sa po troch minútach na trávniku presadil Cuypers, keď zblízka prekonal Belka - 0:2. V 66. minúte potešil domácich priaznivcov Kaprálik, ktorý uspel prudkou strelou spoza šestnástky - 1:2. Gent dlho neváhal s gólovou odpoveďou a o Tissoudali sa o tri minúty v šestnástke zbavil Minárika a obstrelil Belka - 1:3. O ďalšie tri minúty Žilinčania opäť pykali za defenzívne zaváhanie, keď po centri Fofanu nepostrážili Gerkensa, ktorý zblízka zvýšil na 1:4. Gólovo úrodný úsek zápasu predĺžil v 77. domáci Bari, ktorý efektnou strelou z 20 metrov prekonal brankára Nardiho - 2:4. V 89. minúte pridal Cuypers svoj druhý gól v zápase, keď z hranice šestnástky prestrelil Belka - 2:5.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Myslím si, že sme ich potrápili viac než v prvom zápase. Lepšie sme sa pripravili na pressing Gentu. Súper však potvrdil svoju kvalitu. Je to pre nás cenná skúsenosť. Musíme vychádzať z vecí, ktoré sme realizovali správne. Vytvorili sme si oveľa viac šancí než v prvom zápase a keby sme boli efektívnejší, mohol byť výsledok ešte lepší."

Adrián Kaprálik, útočník MŠK Žilina: "Do zápasu sme išli s tým, že chceme podať čo najlepší výkon a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Myslím si, že naša hra bola celkom dobrá, až na momenty, v ktorých sme inkasovali zbytočné góly. Dnes sme súpera potrápili viac než v prvom zápase. Dva moje góly ma tešia, ale inkasovať 10 je veľmi veľa. Treba sa poučiť z chýb a viac ich neopakovať."