angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Klub VSS Košice oficálne ukončil činnosť, do II. ligy AFC Nové Mesto nad Váhom

27. Júl 2017

KOŠICE (SFZ) – Klub VSS Košice dnes oficiálne oznámil ukončenie svojej športovej činnosti!

Na oficálnom webovom sídle klubu dnes jeho vedenie zverejnilo túto informáciu (prinášame v plnom znení, bez úprav):

Vážení fanúšikovia a členovia klubu FC VSS Košice,
s poľutovaním vám musíme oznámiť, že aj napriek našim snahám a rokovaniam, ktoré prebiehali až do dnešného dňa, sa nám nepodarilo zabezpečiť financovanie na chod novej sezóny, preto sme museli pristúpiť ku krokom, ktoré sme už uviedli v našom vyhlásení zo dňa 13. 06. 2017. Dnes sme
 oficiálne oznámili príslušným orgánom SFZ, že k dnešnému dňu, t.j. 27. 07. 2017, ukončujeme svoju športovú činnosť a to vo všetkých kategóriách. Veľmi nás to mrzí, avšak dúfame, že nás pochopíte, že sme inú možnosť nemali. Chceme sa vám, našim verným fanúšikom a členom klubu, poďakovať za doterajšiu spoluprácu, podporu a pochopenie.
Vedenie klubu FC VSS Košice, a.s.

Vo štvrtok 27. júla vo Vyhniach rokuje asociáca klubov II. ligy a zástupcovia SFZ. 

 

OFICIÁLNE STANOVISKO SFZ K UKONČENIU ŠPORTOVEJ ČINNOSTI VSS KOŠICE A K SITUÁCII V 2. LIGE

“SFZ akceptoval prihlášku VSS Košice do 2. ligy pre sezónu 2017/18 na základe včas podanej prihlášky klubu do súťaže a splnení všetkých podmienok, súvisiacich s jeho zaradením do súťaže. Neexistoval žiaden relevantný zákonný dôvod pre neakceptovanie tejto prihlášky, hoci neoficiálne indície mohli napovedať, že skutočný stav klubu negarantuje, že VSS Košice budú schopné zabezpečiť účinkovanie klubu v druhej najvyššej slovenskej súťaži počas celej sezóny 2017/18.
SFZ ako zastrešujúci orgán slovenského futbalu nemôže riešiť situáciu iba na základe dohadov alebo neoficiálnych informácií, musí vychádzať z existujúcich skutočností a vyrovnanie dlhov VSS Košice voči hráčom i trénerom nebolo v podmienkach zaradenia klubu do súťaže. Aby sa v budúcnosti nezopakovala podobná situácia, príslušné orgány SFZ pripravujú licenčný systém pre 2. ligu, ktorý by zahŕňal aj dlhy klubov voči hráčom a trénerom, a mal by začať platiť od sezóny 2018/19.
Sezónu 2017/18 absolvuje 16 účastníkov tak, ako bolo stanovené na konferencii 3. 6. 2016 v Bratislave. Po rokovaní komisie SFZ pre riadenie 2. ligy vo Vyhniach táto navrhla, že VSS Košice nahradí klub AFC Nové Mesto nad Váhom, druhý tím zo skupiny Západ o zotrvanie v 2. lige v sezóne 2016/17. AFC Nové Mesto nad Váhom sa definitívne stal účastníkom 2. ligy po schválení výkonným výborom SFZ v zrýchlenom konaní v zmysle čl. 19 bod C Rozpisu súťaží SFZ.
Komisia SFZ pre riadenie 2. ligy oslovila aj víťaza skupiny Západ o zotrvanie v 2. lige v sezóne 2016/17 Spartak Trnava B a rovnako aj druhý tím zo skupiny Východ o zotrvanie v 2. lige v sezóne 2016/17 MŠK Rimavská Sobota, oba zmienené kluby však neprejavili záujem o účinkovanie v 2. lige v sezóne 2017/18, kým AFC Nové Mesto nad Váhom áno.
AFC Nové Mesto nad Váhom absolvuje všetky potrebné postupy pre účinkovanie v 2. lige. Po piatkovom schválení účasti klubu v 2. lige výkonným výborom SFZ odohrá 1. kolo proti FK Železiarne Podbrezová B v náhradnom termíne.“