SFZ

MONACObet liga - Rozťahané kolo bude mať ťahák už na Zelený štvrtok

Štvrtok, 28.3.2024 10:32 | Posledná aktualizácia 28.3.2024 21:32
Hráči Považskej Bystrice si v Dolnom Kubíne predĺžili sériu bez prehier na číslo 11. Proti Humennému môžu uzavrieť tucet zápasov.
zdroj: MFK Považská Bystrica

BRATISLAVA (SFZ) - Poznávacím znamením veľkonočného 22. kola MONACObet ligy, ktoré je roztiahnuté až do štyroch dní, je málo vídaná skutočnosť - všetkých osem stretnutí sa začína v odlišnom čase!

Už hneď v prvý hrací deň je na programe šláger kola. Humenčania sa v uplynulom kole stretli so Šamorínom v súboji dvoch na jar neporazených tímov, ktorý zvládli víťazne 1:0. Na Považí si zopakujú niečo podobné. Znova totiž pôjde o duel dvoch celkov, ktoré na jar ešte neprehrali. Navyše ide o mužstvá s veľmi dobrou bilanciou. Považania v posledných 11 zápasoch neprehrali a Humenčania si zasa za uplynulých 11 stretnutí pripísali iba jednu prehru. Nehovoriac, že brankár Knurovský inkasoval prvom jarnom zápase už v 2. minúte a odvtedy zatiahol oponu. Jeho nepriestrelnosť trvá už 358 minút. Na jeseň sa pod Vihorlatom zrodila remíza a pokojne sa môže stať, že jarná bilancia bez prehry pretrvá u oboch tímov aj po tomto súboji. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa tak malo stať pred návštevou kola.

Vedúce tri celky sa predstavia na Veľký piatok a všetky na ihriskách súperov. Prešovčania sú jedným z troch tímov, ktoré na jar neprehrali. Dokonca ako jediní ešte nestratili ani bod a v tomto ťažení by radi pokračovali aj na pôde rezervy Slovana. Šarišania vo vzájomných siedmich stretnutiach stratili body iba raz. Práve na jeseň po domácej bezgólovej remíze. Táto strata ich citeľne zabolela, takže požičané budú chcieť vrátiť späť.

Na pravé poludnie sa Petržalka predstaví v Trebišove. Bratislavčania sa prekvapujúco prvého víťazstva dočkali až v štvrtom jarnom kole a na Zemplíne by naň radi nadviazal. Stojí za zmienku, že Petržalčania v posledných štyroch vzájomných zápasoch neinkasovali - dvakrát zvíťazili a dvakrát sa zrodila bezgólová remíza. Trebišovčania svojmu súperovi nestrelili gól už 444 minút!

Líder z Komárna sa predstaví na štadióne Pohronia, ktoré si na jar zaknihovalo už tri prehry. Vedúci celok naposledy naplno zabral proti žilinskej rezerve a štart víťaznej vlny chce umocniť u desiateho celku súťaže.

Púchovčania posledné dve stretnutia nebodovali a proti Dolnému Kubínu by to chceli zmeniť. Na Orave vyhrali na jeseň 4:0, no na jar majú Kubínčania iné mužstvo a hlavne smelšie ambície. Uvidíme, či až natoľko smelé, aby zaskočili Púchovčanov, ktorí napriek solídnemu 6. miestu, majú v domácom prostredí otrasnú bilanciu. Z 30 možných bodov získali iba 13, pričom v posledných štyroch dueloch na vlastnom štadióne nebodovali - s Trebišovom 1:2, Šamorínom 1:6, Pohroním 0:4 a s Komárnom 0:1!

Hráči Liptovského Mikuláša chytili streleckú slinu a pomaličky sa posúvajú v tabuľke. Posledné tri stretnutia vyhrali, pričom v nich strelili 13 gólov. Naopak, Myjavčania sú v hernej, výsledkovej i streleckej kríze. Kopaničiari sú spolu s beznádejne poslednými Spišiakmi jedinými dvoma mužstvami v MONACObet lige, ktoré na jar ešte nevyhrali. Navyše, na jar strelili iba tri góly, pričom v posledných dvoch dueloch neskórovali. Nečudo, že sa v tabuľke prepadávajú.

Šamorínčania sú proti Spišskej Novej Vsi jasnými favoritmi zápasu. Hostia stále čakajú na prvé víťazstvo v súťaži a je veľmi nepravdepodobné, že motyka vystrelí práve pri Dunaji.

V jedinom nedeľňajšom zápase sa mladé žilinské pušky budú snažiť pretrhnúť sériu troch prehier proti Malženiciam. Tie za veľkej podpory trnavských hráčov ukončili gólové suchoty, ktoré trvali 398 minút a zdolali Trebišov 3:1. Uvidíme, v akom svetle sa ukážu pod Dubňom.