Rakúšania nasadia na priateľský zápas proti Slovensku 10 legionárov

Utorok, 2.8.2011 00:00 | Posledná aktualizácia 18.1.2017 09:04

VIEDEŇ (SITA/SFZ) - Nominácia rakúskej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas so Slovákmi 10. augusta v Klagenfurte (Wörthersee-Stadion, 20.30 h) a krátky prehľad vzájomnej zápasovej bilancie

Nominovaní:

BRANKÁRI: Christian Gratzei (Sturm Graz, 7 zápasov, 13 inkasovaných gólov), PascalGrünwald (Austria Viedeň, 0/0), Helge Payer (Rapid Viedeň, 20/24)

OBRANCOVIA: Christopher Dibon (FC Admira, 1 zápas, 1 strelený gól), Ekrem Dag (Besiktas Istanbul/Tur., 6/0), Aleksandar Dragovic (FC Bazilej/Švaj., 11/0), Christian Fuchs (Schalke 04 Gelsenkirchen/Nem., 41/1), Florian Klein (Austria Viedeň, 8/0), Manuel Ortlechner (Austria Viedeň, 7/0), Emanuel Pogatetz (Hannover 96/Nem., 43/2), Thomas Schrammel (Rapid Viedeň, 1/0)

STREDOPOLIARI: David Alaba (Bayern Mníchov/Nem., 10/0), Julian Baumgartlinger (1. FSV Mainz 05/Nem., 13/0), Martin Harnik (VfB Stuttgart/Nem., 24/5), Jakob Jantscher (Red Bull Salzburg, 9/1), Zlatko Junuzovic (Austria Viedeň, 13/0), Stefan Kulovits (Rapid Viedeň, 3/0), Daniel Royer (SV Ried, 2/0), Paul Scharner (West Bromwich Albion/Angl., 35/0), Manuel Weber (Sturm Graz, 1/0)

ÚTOČNÍCI: Erwin Hoffer (Eintracht Frankfurt/Nem., 24/3), Marc Janko (FC Twente/Hol., 20/7), Roman Kienast (Sturm Graz, 11/1)

Hans-Peter Berger (FC Admira, 0/0), Christopher Drazan (Rapid Viedeň, 3/0), Andreas Hölzl (Sturm Graz, 10/2), Florian Kainz (Sturm Graz, 0/0), Roland Linz (Austria Viedeň, 39/8), Stefan Maierhofer (Wolverhampton Wanderers/Angl., 17/1), Christopher Trimmel (Rapid Viedeň, 3/0)

HLAVNÝ TRÉNER: Dietmar Constantini

ASISTENT TRÉNERA: Manfred Zsak

TRÉNER BRANKÁROV: Franz Vohlfahrt

História vzájomných zápasov

Slovenskí futbalisti sa s reprezentančným výberom našich juhozápadných susedov stretli doteraz (od samostatnosti Slovenska) iba dvakrát, pričom výsledková bilancia týchto priateľských zápasov hovorí mierne v prospech Rakúska.

Prvý vzájomný zápas odohrali 27.03.2002 v Grazi, pričom strelecky sa presadili len naši súperi - v 64. minúte Brunmayr a v 78. minúte Weissenberger. Slovenskí reprezentanti pod vedením trénera Ladislava Jurkemika teda nakoniec podľahli 0:2 (0:0).

O dva roky neskôr dostalo Slovensko na domácej pôde šancu na reparát. 31.03.2004 zverenci Dušana Galisa na bratislavsom Tehelnom poli vybojovali remízu, keď v 72. minúte dal úvodný gól stretnutia Marek Mintál a v nadstavenom čase vyrovnal Kollman.

Z aktuálnej širšej reprezentačnej zostavy Slovenska sa v oboch zápasoch predstavil Miro Karhan a v roku 2004 nastúpil aj Rado Zabavník, pričom obaja majú z týchto zápasov po jednej žltej karte a Miro Karhan aj červenú (obe karty v prvom zápase).