angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Sedemnástka: Na tretí pokus jasné víťazstvo

30. Marec 2016

Aj keď už postupová šanca na finálový turnaj po prehrách s Nemeckom (1:5) a Holandskom (0:2) už nebola žiadna, zverenci Ladislava Hudeca chceli vylepšiť dojem a v treťom zápase šli jednoznačne za víťazstvom. Do utorka boli jediným tímom skupiny bez zisku bodu...

Tréner zasiahol do zostavy, aj preto, že pre trest po vylúčení nemohol hrať Kozlovský, aj preto, že šancu dostali ďalší, v porovnaní s Holandskom boli obsadenie šiestich postov nové.

Spočiatku to bolo veľmi nervózne, na ihrisku bolo priveľa faulov z každej strany, ak sa tímy aj dostali k zakončeniu, nič nebezpečené nevymysleli. Až v samom závere polčasu po Brenkusovom centri poslal loptu nechytateľne do bulharskej brány Almáši. A nedlho po začiatku II. polčasu udreli Slováci zas: Kraľovič vymyslel šikovnú prihrávku a z nej vyťažil Brenkus druhý gól. Naši si už verili, Almási mal ďalšiu príležitosť, ale napálil len do brvna. Trojgólový náskok by bol už viac ako sľubný. Naši naďalej udržiavali kontrolu nad zápasom, do štatistík pribúdali sterlecké pokusy, ale nič vážnejšie, až do nadstaveného času, kedy dal výsledku konečnú podobu Vician.

Bulharsko 17 – Slovensko 17 0:3 (0:2)

Góly: 40. Almási, 48. Brenkus, 80+. Vician
ŽK: Nikolov, Hristov, Bastundov – Slávik, Vician

SLOVENSKO "17": Petráš – Slávik (73. Majdan), Špiriak, Kopas, Sluka – Vician – Kráľovič (62. Tomič), Brenkus, Lévai – Gerebenits, Almási (68. D. Valach).

HLAS PO ZÁPASE:

Ladislav Hudec (tréner SR 17)"Do dnešného zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať. Vedeli sme, že Bulhari ešte mali šancu na postup zo skupiny. Očakávali sme ťažký zápas, ale sami sme si ho urobili v podstate ľahším. Posledný zápas na Elite round sme teda zvládli, aj keď si uvedomujeme, že to na postup stačiť nemôže. Chalani ukázali charakter, čo taktiež ukázali aj v zápase s Holandskom."

Nemecko – Holandsko 1:0.

Tabuľka:

1. Nemecko 3 2 1 0 7:2 7
2. Holandsko 3 1 1 1 2:1 4
3. Slovensko 3 1 0 2 4:7 3
4. Bulharsko 3 0 2 1 1:4 2