angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Sedemnástka: S Holandskom prehra 0:2

26. Marec 2016

Po prehra 1:5 s domácim Nemeckom nasledoval reparát proti mladým „oranjes,” ale plány na dobrý výsledok nabúrala na konci prvej štvťhodiny červená karta pre Kozlovského za ostrý zákrok v šestnástke na Kluiverta. Okrem vylúčenia ešte aj pokutový kop a ten Malen bezpečne premenil. Náš brankár Frederik Valach už predtým a aj potom viackrát skvele zasiahol, v 40. min však ani on nestačil na strelu Venteho.

Po prestávke Holanďania kontrolovali priebeh zápasu, naši sa do čiatej šance, z ktorej by rezultoval aspoň kontaktný gól, nedostali, na druhej strane bol súper spokojný s náskokom.

Slovensko 17 – Holandsko 17 0:2 (0:2)

Gly: 15. Malen (11m), 40. Vente
ŽK: Malen, Vente, Bakboord – Špiriak, D. Valach
ČK: 14. Kozlovský

SLOVENSKO "17": F. Valach – Kozlovský, Vaško, Kopas, Špiriak (52. Majdan) – Sluka, D. Valach, Tomič, Brenkus, Beďatš (65. Vician) – Gerebenits (41. Kráľovič)

HLAS PO ZÁPASE:

Ladislav Hudec (tréner SR 17): "Začali sme dobre, vedeli sme podržať lopty a dobre sme kombinovali. V 14. min však prišla akcia Holanďanov, po ktorej náš hráč uvidel červenú kartu a bola nariadená penalta. Odvtedy to bolo pre náš náročné. Mohli sme po peknej akcii Brenkusom vyrovnať, ale Holanďania boli silní na lopte a dobre kombinovali. Treba však chalanov pochváliť, že napriek nepriaznivému stavu išli nadoraz a snažili sa. Mali sme dosť rohových kopov, čo svedčí o určitej aktivite, ale bohužiaľ, ten jeden hráč nám na ihrisku chýbal. Sme smutní, že sa nám nepodarilo postúpiť."

V druhom zápase remizovalo Nemecko s Bulharskom 1:1.

Tabuľka:

1. Nemecko 2 1 1 0 6:2 4
2. Holandsko 2 1 1 0 2:0 4
3. Bulharsko 2 0 2 0 1:1 2
4. Slovensko 2 0 0 2 1:7 0