Slovakia Cup 2017: Remízový prvý krok

Pondelok, 24.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 24.4.2017 17:49

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenskí reprezentanti do 18 rokov vstúpili do turnaja Slovakia Cup 2017 remízou 2:2 s Bieloruskom.

Úvodný zápas „sokolíkov“ sa hral na krásnom ihrisku v Jaslovských Bohuniciach a najmä v I. polčase to bol z našej strany výborný futbal. Úvod zápasu sa niesol v znamení vyrovnanej bitky o vedúci gól, ten strelili domáci: obranou súpera sa predral Špyrka a s prehľadom zakončil. Slováci boli na koni, vedomí si náskoku prebrali iniciatívu a prevahu potvrdili gólom na 2:0. Všetko začal stopér Moška, prekopol obranu Bielorusov, loptu prebral Chobot, ktorý adresoval finálku Boženíkovi a ten sa nepomýlil. Snahu Bielorusov o kontaktný gól zmaril výborným zákrokom Takáč, ďalšiu našu šancu nevyužil Kudlička.
Ešte 15 minút po prestávke boli Malatinského zverenci aktívnejší, vypracovali si niekoľko šancí, zápas mohli definitívne zlomiť gólom z pokutového kopu, ale Špyrka núkajúcu sa príležitosť nevyužil, ku gólu mal blízko opäť aj Boženík, no jeho pokus z čiary vykopol obranca, a zahodené šance nás stáli víťazstvo. Najprv si Moška zbytočne vykoledoval druhú žltú kartu a vylúčenie, čím hostí posadil na koňa. Nasledoval priamy kop z hranice šestnástky a pri bránení sa v pokutovom území dopustil diskutabilného faulu Boženík. Z jedenástky znížil Šaučenka. V početnej výhode hrajúci Bielorusi chytili opraty do zápasu pevne do rúk a v závere vyrovnali.

Slovensko 18 – Bielorusko 18 2:2 (2:0)
G:
14. Špyrka, 20. Boženík – 56. Šaučenka, 74. Chlebasolau.
ŽK: Boženík, Majdan Moško, Špiriak, Kudlička - Bylinkin, Šaučenka, Pilipavets.
ČK: 55. Moško.
R: Zierkhelbach (Maď) – 150 divákov.
Slovensko 18: Takáč – Majdan, Moško, Špiriak, Kozlovský – Filinský – Kraľovič (61. Rymarenko), Kudlička (76. Vician), Špyrka, Chobot (61. Madleňák) – Boženík (73. Gerebenits).

Hlasy po zápase
Milan Malatinský
(tréner Slovenska 18):Úvodných 20 minút stretnutia prinieslo z našej strany kvalitný futbal. Vysokým pressingom sa nám darilo dostávať do šancí, po polčase sme viedli 2:0. Žiaľ, nepremenili sme potom pokutový kop a to malo vplyv na ďalší priebeh. Inkasovali sme, prišli sme o vylúčeného hráča a súper v závere vyrovnal. Mrzí nás to, no pokiaľ v ďalšom zápase proti Maďarsku nadviažeme na to dobré a odstránime nedostatky z dnešného zápasu, verím, že by sme mohli byť úspešní.“
Dominik Takáč (brankár Slovenska 18): Hrali sme aktívne, súpera sme sa snažili napádať, kombinovali sme na jeho polovici a z toho pramenili naše dva strelené góly. V druhom polčase sme sa ale stiahli, kopala sa proti nám penalta, prišli sme o vylúčeného hráča. Žiaľ, v závere sme ešte raz inkasovali...“