SLOVENSKO 16: V Agriniu víťazstvo nad domácimi po rozstrele

Streda, 21.2.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 21.2.2018 19:05

AGRINIO (SFZ/mh) - Druhý zápas na turnaji UEFA Development turnaji v gréckom Agriniu na prvoligovom štadióne Panetolikos priniesol sokolíkom víťazstvo po penaltovom rozstrele, znamenajúce prvé dva body do tabuľky na turnaji.

autor: martin hrnčír, zdroj: sfz

Hralo sa za intenzívneho lejaku, ale na vynikajúcom teréne. Naši chlapci začali veľmi dobre, v 14. min po peknej strele trafil Nebyla brvno gréckej brány. O dve minúty opäť Nebyla prešiel domácou obranou, ale jeho pokus súper vykopol z brány. V 34. min sa zaskvel brankár Fruhwald, ktorý vytlačil strelu Kotopoulosa na roh. Veľmi dobrý I. polčas z našej strany sa skončil za bezgólového stavu. Po prestávke a výraznom gréckom prestriedaní začali aktívnejší domáci, no po prieniku Kaprálika z pravej strany strelil úvodný gól zápasu Repa. V 62. min sa domácim naskytla stopercentná šanca, Fruhwaldovi dvakrát pomohla žrď. O tri minúty sme však už šťastie nemali, brankár Fruhwald nestihol zareagovať na Uhľárovú malú domov a bolo vyrovnané... Následne sa striedali útočné akcie na oboch stranách, za zmienku stojí Kaprálikov prienik a gól Čerepkaia pred koncom rozhodca neuznal pre Kaprálikovú prihrávku spoza čiary. O víťazovi musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu, v ktorom sa zaskvel brankár Fruhwald - zmaril až tri pokusy domácich!

Posledný zápas na turnaji odohrá slovenský výber  v piatok 23.2. o 10:00 SEČ proti Walesu.

Grécko 16 -  Slovensko 16 1:1 (0:0), 1:3 na 11 m
G:
65. vlastný Uhľár - 59. Repa.
Jedenástkový rozstrel za Slovensko: premenili Čerepkai, Roseberger, Capko, nepremnil Nebyla.
ŽK: Capko, Hornyák.
R: Gkiafis (Gre.) - 150 divákov.
Slovensko 16: Fruhwald - Szetei, Uhľár, Obert, Capko - Nebyla, Javro, Hornyák (73. Vyletel), Suslov (54. Kaprálik) - Kubík (54. Rosenberger), Repa (60. Čerepkai).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 16):
“Odohrali sme výborný zápas, lepší ako ten vstupný na turnaji. Uvedomili sme si, že na tejto medzinárodnej úrovni treba hrať mužský futbal, hoci v nepríjemnom počasí a za neustáleho dažďa sme natrafili na dobrého súpera. Škoda smolného gólu, ktorý sme si sami strelili. Penaltový rozstrel bola lotéria, no k nám bol osud spravodlivý, boli sme o čosi lepší ako súper. Som spokojný s výkonom, väčšia efektivita v zakončení by nám ale prospela."

Druhý zápas: Wales - Rusko 1:0