SLOVENSKO 17: Rovnaká prehra, tentoraz s Fínskom

Štvrtok, 15.3.2018 21:00 | Posledná aktualizácia 15.3.2018 21:05

MACHICO (SFZ/mh) - Druhý zápas pre slovenskú sedemnástku v 2. kole kvalifikácie ME a druhá prehra rovnakým výsledkom 1:2, tentoraz s Fínskom.

Úvod však mali sokolíci ukážkový, v 8. min po vydarenej akcií Tóth centrom našiel hlavou Strelca a otvoril skóre. Zlomový moment zápasu nastal v 21. min, po chybe Dolinského unikol fínsky útočník, okabátil brankára Reháka, strele v snahe zabrániť jej na ceste skrížil rukou Mesík a nasledoval najhorší trest: vylúčenie za druhú žltú kartu, keďže tri minúty predtým bol napomínaný prvý raz, a pokutový kop. Tolonen sa nemýlil a vyrovnal na 1:1. Na mladých Slovákoch ani potom vôbec nebolo vidieť, že ich je o jedného menej, hýrili aktivitou a dali zabrať fínskej obrane. V II. polčase sa naďalej snažili streliť gól, no zahrmelo na opačnej strane. V 66. min po rýchlom brejku prekonal brankára Reháka stredopoliar Ablade. Ku koncu zápasu sokolíci vyvinuli z posledných síl tlak, ale bez efektu. Vzhľadom na vývoj v skupine sú Slováci už po dvoch zápasoch bez šance myslieť na postup...

Tretí zápas turnaja odohrajú Slováci v nedeľu 18. marca o 17:00 hod. v meste Ribeira Brava proti Švajčiarsku.

Fínsko 17 - Slovensko 17 2:1 (1:1)
G:
21. z 11 m Tolonen, 66. Ablade - 8. Strelec.
ŽK: Suhonen, Mesík, Myslovič.
ČK: 21. Mesík.
R: Joannesarson (Faer. ostrovy) - 100 divákov.
Slovensko 17: Rehák - Vasiľ (76. Pokorný), Dolinský, Mesík, Tóth -Lichý (73. Letenay), Myslovič - Iľko, Begala, Dopater (26. Katunský) - Strelec.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17):
Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, dali sme pekný gól po kombinačnej akcii. Žiaľ, po individuálnej chybe musel byť v 21. minúte vylúčený Mesík, snažiaci sa všetko napraviť, a Fíni následne z penalty vyrovnali. Chlapci statočne bojovali ,ale nakoniec nás súper v jednej ituácií prekonal. Nebyť tej chyby, verím, že by sme vyhrali. Futbal je však o chybách a naši hráči sa aj za takúto vysokú cenu učia, že tieto chyby sa na medzinárodnom fóre neodpúšťajú."

Druhý zápas: Portugalsko - Švajčiarsko 1:1.