SLOVENSKO 17: Na záver Elite Roundu tretia prehra

Nedeľa, 18.3.2018 21:00 | Posledná aktualizácia 18.3.2018 21:51

RIBEIRA BRAVA (SFZ/mh) – V poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji ME, tzv. fáze Elite Round, prehrala slovenská sedemnástka so švajčiarskymi rovesníkmi 2:4.

Po tretej prehre obsadili sokolíci v konečnej tabuľke posledné 4. miesto.
Pritom začali veľmi svižne, v úvode si vypracovali tri šance, využili však až štvrtú, v 11. min - Pokorný krásnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Náskok udržali desať minút a Švajčiari vyrovnali Tushim po chybe v našej defenzíve a ešte do prestávky sa ujali vedenia. Do druhého polčasu šli sokolíci na ihrisko s tým, že otočia skóre, chceli zabojovať a zabodovať. Ich túžbu naplnil gólom opäť Pokorný, ktorý sa najlepšie zorientoval pred švajčiarskou bránou a bolo 2:2. Súper ale držal zápas vo svojich rukách, strácal menej lôpt, hrozil vďaka kvalitnému prechodu z obrany do útoku. Krátko po našom góle strhli Švajčiari vedenie opäť na svoju stranu a potom sa hral medzišestnástkový futbal, bez výraznejších šancí na niektorej strane, pričom sokolíkov nepustili do tlaku. Práve naopak, v posledných sekundách zápasu zavŕšil ich víťazstvo štvrtým gólom Werthmüller, ktoré pre nich znamenalo aj triumf v skupine a potvrdený postup na ME.

Slovensko 17 - Švajčiarsko 17 2:4 (1:2)
G:
11. a 55. Pokorný - 21. Tushi, 30. Vonmoos, 57. Witzig, 80+5 Werthmüller.
ŽK: Begala, Tushi.
R: Joannesarson (Faer. Ostrovy) – 100 divákov.
Slovensko 17: Bajnóczi - Tandara, Malý, Katunský, Vasiľ - Iľko (41. Dopater), Lavrinčík (72. Letenay), Pokorný, Myslovič - Lichý (50. Begala), Strelec.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner 17):
“Bol to celý čas otvorený zápas, Švajčiari potvrdili svoju vysokú futbalovú kvalitu. Mojim hráčom nemôžem uprieť snahu, vložili do zápasu všetko, ale kvalita a rýchlosť boli na strane súpera. Môžem zopakovať to, čo sme vnímali po každom zápase na tomto turnaji: výborná skúsenosť, vysoká škola pre všetkých našich hráčov. A výzva pracovať.“

Druhý zápas: Portugalsko - Fínsko 2:0.