SLOVENSKO 17: Víťazný vstup do turnaja v La Mange

Štvrtok, 8.2.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 8.2.2018 19:15

LA MANGA (SFZ/mh) - Prvý zápas na turnaji štyroch tímov zvládla slovenská sedemnástka víťazne - Nórsko zdolala 3:1.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

Po remízovom I. polčase strhli sokolíci dvomi gólmi víťazstvo na svoju stranu, presadil sa opäť Dávod Strelec. Výkon mladých Slovákov po prestávke uspokojil aj trénera Slováka.

Druhý zápas na turnaji odhohrajú sokolíci v sobotu proti Švédsku o 15:00.

Nórsko - Slovensko 1:3 (1:1)
G:
 34. vlastný Ondrej - 15. Gembický, 45. z 11 m Strelec, 57. Strelec.
ŽK: Dolinský.
R: Bogar (Maď) - 250 divákov.
Slovensko 17: Rehák - Tandara, Dolinský, Ondrej, Burian - Iľko (72. Goljan), Pokorný, Lavrinčík, Vasiľ (41. Dopater) - Strelec (66. Bernát), Gembický (48. Letenay).

Hlas po zápase
SAMUEL SLOVÁK (tréner Slovenska 17):
“Bol to ťažký zápas vo výborných podmienkach. Chlapci sa prvý polčas trochu hľadali, po prestávke však bol vynikajúci, pridali na tempe a zaslúžene sme vyhrali. Tešíme sa na druhý zápas s kvalitným Švédskom."