Slovensko 18: Víťazstvo v Arménsku zariadili žolíci

Utorok, 4.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 4.4.2017 16:50

JEREVAN (SFZ/ol) - Slovenská reprezentácia do 18 rokov vyhrala prvý z prípravných zápasov v Jerevane nad domácimi 2:0.

Zverenci trénera Milana Malatinského začali s prípravou na Slovakia Cup (24. – 28. apríl), sokolíci v utorok odohrali prípravný zápas proti rovesníkom z Arménska. Po bezgólovom I. polčase slovenská osemnástka doviedla duel do víťazného konca, keď o góly sa postarala dvojica striedajúcich hráčov. Najprv sa presadil Chobot a päť minút pred koncom zmaril nádeje domácich na vyrovnanie Gerebenits.

Druhý prípravný zápas je na programe vo štvrtok o 16:00.

Arménsko 18 – Slovensko 18 0:2 (0:0)
G:
59. Chobot, 85. Gerebenits
.
ŽK: Ducár.
Slovensko 18: Takáč – Madleňák, Vaško, Moško, Ducár – Kudlička, Filinský – Sluka (46. Chobot), Vician (67. Špyrka), Kraľovič (67. Rymarenko) – Boženík (67. Gerebenits).
Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 18): ”Do 20. minúty bolo v našej hre veľa nepresných prihrávok, preto nám viazla kombinácia. V I. polčase si obe mužstvá vypracovali šance na gól, ale zostali nevyužité. Po prestávke sa obraz hry zmenil v náš prospech, určovali sme dianie na ihrisku, vytvárali si príležitosti a dve z nich po pekných akciách sme zúročili na góly. Tešíme sa zo zaslúženého víťazstva. Pripravíme sa na odvetu, ktorá bude určite veľmi náročná.“