angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 21: Oba októbrové kvalifikačné zápasy v Poprade

08. August 2017

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Za centrum dvoch domácich októbrových zápasov v kvalifikácii ME hráčov do 21 rokov si Slováci zvolili NTC Poprad.
V minulom kvalifikačnom cykle mala úspešná Hapalova dvadsaťjednotka svoj hlavný stan v Myjave. Odtiaľ viedla jej cesta až na záverečný turnaj do Poľska.
Nový káder vstúpi pod vedením trénerskej dvojice Hapal – Brunegraf do ďalšej eliminácie zápasom v Estónsku 1. septembra, o štyri dni sa predstaví premiérovo pred vlastným publikom v súboji so Severným Írskom v Senici. Podľa programu nasleduje dvojzápas v domácich podmienkach, v októbri bude mať dvadsaťjednotka svoj hlavný stan v Poprade. V tamojšom NTC privíta 5. 10. Island a 10. 10. Španielsko.
Zvažovali sme mnohé aspekty, radi by sme v praxi uplatnili myšlienku, že si reprezentačnú dvadsaťjednotku užije skutočne celé Slovensko. Aj preto sme za domáci štadión na októbre zápasy vybrali popradské NTC,“ vysvetlil asistent trénera Oto Brunegraf. “Poznáme priestory, poznáme prostredie i ľudí, ktorí zabezpečujú organizáciu zápasov, pretože sme tu okrem iného hrali s dvadsiatkou proti Ukrajine. Boli sme spokojní a verím, že tak bude aj v októbri a že my to všetkým vrátime dobrou hrou, aj výsledkami,“ dodal.