SLOVENSKO 21: Víťazstvo nad Srbskom po solídnom výkone

Utorok, 28.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 28.3.2017 18:50

SENEC (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov vyhrali nad srbskými rovesníkmi 2:1 v príprave na európsky šampionát v Poľsku.

SENEC (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Slovenskí reprezentanti do 21 rokov vyhrali nad srbskými rovesníkmi 2:1 v príprave na európsky šampionát v Poľsku.
Mladí Slováci vstúpili do zápasu opatrnejšie a o poznanie koncentrovanejšie, ako pred štyrmi dňami v Karvinej. Srbi držali loptu na kopačkách, kompaktnou hrou sme ich ale nepúšťali do tlaku. V 17. min sa do jedinej nebezpečnej šance Srbov dostal kapitán Djurdjevič, Rodák jeho pokus kryl. Slováci kontrovali o desať minút hlavičkou Zreľáka po centri Chriena, brankár hostí predviedol skvelé reflexy.
Naši nastúpili do druhého polčasu s dvom
a zmenami, príchod Haraslína oživil hru v strede poľa. Po dobrom autovom vhadzovaní Skovajsu opečiatkoval ž Manojlovičovej brány Zreľák, Skovajsa po narážačke s Chrienom prihral Bénesovi na otvárací gól v 57. min a Slováci boli pri chuti. O tri minúty Huk naservíroval prihrávku do úniku Zreľákovi a náš kapitán svoju tretiu šancu v zápase premenil na druhý gól sokolíkov. Srbi kontrolovali v 64. min gólom najväčšej hviezdy tímu Milinkoviča-Saviča krásnou strelou spoza šestnástky. Hapalovci boli v druhom polčase jednoznačne lepším mužstvom. V závere mohol spečatiť dobrý výkon Slovákov tretím gólom Vestenický, trafil však brvno a Faško následne z priameho kopu mieril tesne nad.

Slovensko 21 – Srbsko 21 2:1 (0:0)
G: 57. Bénes, 60. Zreľák, 64. Milinkovič-Savič.
ŽK: Bénes, Vestenický.
R: Ando-Szabó (Maďarsko) – T. Somoláni, Pozor (obaja Slovensko) - 1217 divákov.
Slovensko 21: Rodák – Valjent (46. Kotula), Králik, Šatka, Skovajsa, – Ivan (22. Huk), Bénes (90. Faško), Chrien (66. Šafranko) – Mihalík (79. Vestenický), Špalek (46. Haraslín) – Zreľák.
Srbsko 21
: V. Milinkovic-Savič (46. Manojlovič) – Filipovič, Maraš, Milenkovič (46. Lazič), Antič – Zdjelar (37. Maksikomovič), Lukič (57. S. Milinkovič-Savič), Meleg (46. Živkovič) – Plavsič, Simič (46. Grujič), Djurdjevič.

Hlasy po zápase
Pavel Hapal (tréner Slovenska 21): “Z našej strany spokojnosť. V tomto zápase sme hrali veľmi dobre takticky a koncentrovane, možno v úvode na úkor futbalovej krásy, ale hráči splnili zámer, s ktorým sme ich na ihrisko posielali. Nechceli sme ich vysoko napádať, aj keď je to náš štýl hry. Srbi mali len jednu dobrú príležitosť v úvode zápasu. V druhom polčase sme oživili hru striedaniami, reagovať sme museli aj na zranenie Dávida Ivana. Vypracovali sme si aj šance, okrem gólov sme trafili ž. Všetci hráči po takomto výsledku a výkone cítia, že majú šancu dostať sa na šampionát, bude len na nich záležať, v akom budú zdravotnom stave a ako sa im bude dariť na klubovej úrovni. Negatívnom je zranenie Vestenického a Ivana, dúfam, že sa obaja sa čo najskôr dostanú späť na trávnik.“
László Bénes (autor prvého gólu Slovenska): “Som veľmi rád, že som dostal šancu v dvadsaťjednotke. V prvom polčase sme ne držali loptu toľko, čo v druhom, ale hrali sme agresívne a kompaktne. Som veľmi rád, že som strelil gól aj v zápase dvadsiatky, aj dvadsaťjednotky, najdôležitejšie je víťazstvo. Ukázali sme, že máme silné mužstvo a kvalitných hráčov. Verím, že tieto zápasy za reprezentáciu mi pomôžu aj na klubovej úrovni.“