SLOVENSKO U16: Sokolíci stiahli dvojgólové manko a remizovali

Štvrtok, 10.8.2017 13:00 | Posledná aktualizácia 10.8.2017 14:20

ČERVENÍK (SFZ/OLIVER LÁNYI) Slovenská reprezentácia do 16 rokov remizovala s Cyprom 2:2.

ČERVENÍK (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 16 rokov remizovala s Cyprom 2:2.

Obe mužstvá vstúpili do odvetného zápasu v pozmenených zostavách. To viac pasovalo hre Cypru, ktorý bol po utorkovej prehre ako vymenený. Súper Slovenska sa prezentoval bojovným a snaživým výkonom a vedel, že svojmu oponentovi má čo oplácať. Mladí Cyperčania mali z hry viac, niekoľkokrát sa im už rysovala dobrá príležitosť, ale zmaril ju ofsajd. Prvá veľká šanca prišla po štvrťhodine hry, kedy nepríjemná hlavička Steliousa Andreoua minula bránu len o decimetre. Slováci sa snažili, no ich výkon bol nemastný-neslaný. Navyše, obrana sokolíkov v 25. minúte zaspala a nezachytila prihrávku za obranu, ktorá našla Nikolasa Neokleousa. Ten si položil nášho brankára a s istotou zakončil. Do polčasu sme inkasovali ešte raz. Christos Venizelos zobral loptu na polovici ihriska a aj keď ho náš hráč takticky fauloval, ustál súboj a z diaľky napriahol. Jeho strela sa odrazila od tyče rovno na kopačky Cyperčanov. Slováci po zmätku v šestnástke faulovali a z bieleho bodu sa presadil Evangelos Andreu.

Slováci začali druhý polčas aktívne, sériou rohových kopov sa snažili streliť kontaktný gól. Sokolíci hrali aktívnejšie a bránu súpera ohrozovali čoraz častejšie. Najväčšia možnosť priblížiť sa Cypru na rozdiel jediného gólu prišla po 50 minútach – najprv nebezpečne vystrelil Adrián Mojžiš, no brankár sa prezentoval výborným zákrokom. Následne sa k lopte dostal Tomáš Suslov, kľučkou á la Zidane sa zbavil dvoch hráčov a vybojoval penaltu. Jej exekútorom bol Sebastián Nebyla, no trafil vedľa. Po hodine hry sa Nebylovi podarilo odčiniť jeho zlyhanie a znížil na 1:2. Slováci mohli okamžite vyrovnať, ale po rýchlom brejku zachránil Cyperčanov brankár. Naša 16-ka si vytvorila aj ďalšie slušné šance – niektorým chýbala presnosť, druhým zas razancia. Záverečné minúty patrili Slovákom, a ich snaha sa vyplatila. V nadstavenom čase dokázal vyrovnať Čerepkai.

Hlas po zápase:

Samuel Slovák, tréner SR U16:  „Máme za sebou kvalitný dvojzápas proti dobrému súperovi. V dnešnom druhom súboji sme obmenili zostavu, šancu dostali aj ostatní chlapci. Súper bol prvý polčas jasne lepší, nesústredili sme sa a nebojovali sme. V druhom polčase sme však opäť hrali to, čo sme chceli, a to nám prinieslo ovocie. Niektorí chlapci ukázali potenciál, iní zas musia zapracovať viac.“

Slovensko 16 2:2 Cyprus 16

Góly: 60. Nebyla, 90. Čerepkai -  27. Neokleous, 36. Andreou