Slovensko WU17: Proti Ukrajine lepší výkon i výsledok

Nedeľa, 9.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 11.4.2017 20:05

BELCHATOV (SFZ) – V druhom zápase turnaja Development WU16 podali zverenkyne trénera Petroviča oveľa lepší výkon a dosiahli aj lepší výsledok ako v piatok s Nórskom a po remíze v riadnom čase Ukrajine podľahli až rozstrele zo značky pokutového kopu.

BELCAHTOV (SFZ) - V druhom zápase turnaja Development WU16 v Poľsku podal tím trénera Branislava Petroviča lepší výkon ako v piatok proti Nórsku (0:12), odmenou mu bol aj lepší výsledok: remíza 1:1 v riadnom čase, 3:4 v rozstrele zo značky pokutového kopu.
Tréner urobili štyri zmeny v základnej zostave (na fotografii stoja zľava Boorová, Sečková, Mazúchová, Kollárová, Jenková, dolný rad zľava Mattová, Feketevíziová, Garajová, Kovalíková, Turacová, Planietová) a družstvo sa otriaslo z piatkovej vysokej prehry.
Posledný zápas na turnaji odohrajú Slovenky v utorok 11. apríla v Lodži o 11:00.
SLOVENSKO WU17 - UKRAJINA WU 16 1:1 (0:0), 3:4 na 11 m
G:
45. Sečková - 67. Bilokurová.
Slovensko WU17: Janeková - Mattová, Kovalíková, Planietová, Garajová - Boorová - Kollárová (40. Cepková), Feketevíziová (74. Sivčová), Turacová (41. Čechová), Mazuchová - Sečková.

Hlas po zápase
Branislav Petrovič (Slovensko WU17):
”Chceli sme zlepšiť náš herný prejav, preto boli naše hráčky od začiatku aktívnejšie, I. polčas nám patril, vlastne aj prvé minúty po prestávke sme mali navrch. Strelili sme gól, získali sme náskok, o ktorý sme prišli po nevydarenej strele súperiek, prakticky jedinej, ktorá šla na našu bránu... Pravdou ale je, že ako nám dochádzali sily, získali prevahu Ukrajinky, no cieľ - viditeľne sa zlepšiť, ukázať viac z futbalu  - sme naplnili.”