SLOVENSKO ŽENY: Derby ovládli Češky, Huckov tím napokon na 10. mieste

Streda, 7.3.2018 12:00

LARNACA (SFZ) – Futbalové reprezentantky Slovenska podľahli v dueli o 9. miesto na Cyprus Womens Cupe výberu Česka 2:5. Zverenky trénera Ivana Hucka tak skončili napokon desiate.

LARNACA (SFZ) –  Futbalové reprezentantky Slovenska podľahli v dueli o 9. miesto na  Cyprus Womens Cupe výberu Česka 2:5. Zverenky trénera Ivana Hucka tak skončili napokon desiate.

Duel s tradičným federálnym nábojom odštartovali lepšie naše súperky, ktoré sa už v 6. minúte ujali vedenia. Slovenky dostali o pár minút šancu na vyrovnanie, no Vojteková nariadenú penaltu nepremenila. Po polhodine hry prišiel slovenský tím o obrankyňu Kristínu Košíkovú, ktorá po dvoch žltých kartách musela nútene ihrisko opustiť.

V 40. minúte si naše dievčatá vypracovali druhú možnosť na pokutový kop, ktorý Patrícia Hmírová premenila.
Češky v druhom polčase využili presilu na ihrisku a dvomi gólmi sa dostali do pohodlného vedenia. V 81. minúte  ešte striedajúca Maťavková znížila na 2:3, no v úplnom závere dvomi zásahmi Češky stanovili skóre na 5:2 v ich prospech.

SLOVENSKO ženy – ČESKO ženy 2:5 (1:1)

Góly: 40. Hmírová (z 11 m), 81. Maťavková – 6., 64. Kožárová, 75. Dědinová, 89. Szewiezková, 90+. Svítková. ŽK: Košíková, Vojteková, ČK: 30. Košíková (Slovensko)

SLOVENSKO: Korenčiová – Zdechovanová, Bartovičová (79. Moťovská), Košíková, Vojteková – Bíróová – Hmírová (84. Šušková) , Šušolová, Mikolajová (79. Horváthová), Šurnovská (60. Havranová) – Škorvánková (74. Maťavková).

Ivan Hucko, tréner žien SR: „Posledný zápas tohto turnaja bol pre nás náročný aj z fyzickej stránky. Paradoxne si myslím, že sme odohrali jeden dobrý duel. Síce sme prehrali dosť vysokým rozdielom, ale vzhľadom na to, že sme hrali od 30. minúty o jednu hráčku menej a posledné dva góly sme dostali v úplnom závere, výsledok 2:3 by bol pre nás lichotivý a zodpovedajúci priebehu stretnutia. Nedali sme jedenástku, ktorou sme mohli vyrovnať, zahodili sme ďalšie tri obrovské šance, ktoré by sme mali premieňať a ktoré by priebeh zápasu určite zmenili. V závere to už bolo naozaj ťažké."