SLOVENSKO ŽENY: Prehra s favoritom z KĽDR

Piatok, 2.3.2018 13:29

PARALIMNI (SFZ) – V druhom zápase slovenského ženského A-tímu na turnaji Women‘s Cup 2018 proti KĽDR sa zrodila prehra nášho výberu 0:1.

PARALIMNI (SFZ) – V druhom zápase slovenského ženského A-tímu na turnaji Cyprus Women‘s Cup 2018 proti KĽDR sa zrodila prehra nášho výberu 0:1.

V 60. minúte prekonala brankárku Korenčiovú strelou z diaľky hráčka Kim Phjong Hwa. Futbalistky KĽDR boli v dueli proti nám favoritom, veď hráčkam z Kórejského polostrova patrí vo svetovom rebríčku 11. priečka a Slovenkám 47. pozícia.

V ďalšom zápase nastúpi naše družstvo v rámci skupiny v pondelok 5. 3. 2018, naším súperom bude o 17:00 Maďarsko.

KĽDR ženy – SLOVENSKO ženy 1:0 (0:0)

Góly: 60. Kim Phjong Hwa

SLOVENSKO: Korenčiová – Šušková, Košíková (46. Bíróová), Fischerová, Zdechovanová – Bartovičová, Šušolová – Hmírová (69. Vojteková), Mikolajová (62. Škorvánková), Havranová (58. Šurnovská) – Líšková (73. Sluková).

Ivan Hucko, tréner žien SR: „Chcel by som, aby ľudia vedeli, že KĽDR je na jedenástom mieste rebríčka FIFA, že to nebol žiadny podradný súper. Odohrali sme dobrý zápas najmä po organizačnej a kondičnej stránke. Posledných päť či šesť minút sme mali dokonca navrch. Kórejky boli individuálne veľmi silné a rýchle. Všetky činnosti majú skvele nacvičené, akoby neustále spolu ich hráčky trénovali."