Slovenský pohár žien: Bardejovčanky obhájili triumf, vo finále zdolali Slovan

Nedeľa, 30.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 4.5.2017 13:03

POPRAD (SFZ/PETER ZEMAN) - Futbalistky Partizána Bardejov premenili druhú účasť vo finále Slovenského pohára v druhé víťazstvo. Tak ako pred rokom, aj tentoraz zdolali vo finále súperky z bratislavského Slovana.

Repríza minuloročného finále prinesla na štadióne v Poprade-Veľkej pravú futbalovú drámu, ktorá vyvrcholila po remízovom rezultáte penaltovým rozstrelom. V ňom dominovali Bardejovčanky. Ani v jednom prípade nezaváhali a po výhre 4:1 na pokutové kopy sa tešia z druhého triumfu v najvyššej domácej pohárovej súťaži.

Aktérky duelu vstúpili do zápasu aktívne a už v 5. minúte sa po kombinačnej akcii Bačovej a Pálenčíkovej ocitla v sľubnej šanci Hollá, no jej hlavička nesmerovala medzi tri žrde. V 19. minúte sa pokúšala o šťastie strelou z diaľky Kovaľová. Dramatické momenty priniesla posledná päťminútovka prvej časti hry, keď iniciatívu prevzali Bardejovčanky. Najskôr Bochinová hlavičkou opečiatkovala brvno a z následnej dorážky zblízka Mazúrová neprekonala brankárku Matúškovú. „Partizánky“ sa gólu dočkali z následného rohového kopu. V 43. minúte sa vo vzduchu presadila stopérka Dimitrijevicová a Bardejovčanky sa ujali vedenia 1:0.

Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný a bojovný zápas. V 59. min unikla po ľavej strane Bochinová a pekný prienik zakončila strelou na bránu a na druhej strane o minútu neskôr mierila rovnako medzi žrde Pračková. V 69. minúte center Mazúrovej zastavilo až brvno bránkovej konštrukcie a na opačnej strane udreli Bratislavčanky po štandardnej situácii. V 77. minúte si dezorientovaná strelkyňa prvého gólu Dimitrijevicová nasmerovala loptu do vlastnej siete a bolo vyrovnané – 1:1.

Penaltový rozstrel priniesol bezchybné štyri pokutové kopy Bardejovčaniek. Kvarteto Dimitrijevicová, Lemešová, Mikolajová a Galarovičová sa z bieleho bodu nemýlilo, na druhej strane brankárka Gyomraiová zneškodnila pokusy Kaláberovej a Kulovej a po výhre 4:1 na pokutové kopy vezú trofej pre víťazky Slovenského pohára žien domov opäť Bardejovčanky.

Autor: Peter Zeman

Partizán Bardejov – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0), 4:1 p.k.

Góly: 43. Dimitrijevicová – 77. Dimitrijevicová (vl. gól)
Penalty: Dimitrijevicová, Lemešová, Mikolajová, Galarovičová – Bačová premenila, Kaláberová a Kulová nepremenili
ŽK: nikto
R: Z. Kováčová – Mišková, Pavlačková

BARDEJOV: Gyomraiová – Pivovarníková (70. Hviščová, 90. Hovancová), Gmitterová, Dimitrijevicová, Rosoľanková (64. Vagaská) – Bochinová, Galarovičová, Lemešová, Mikolajová, Mazurová (87. Tejová) – Havranová.

SLOVAN: Matúšková – Bačová, Kulová, Juríková, Pračková – Hollá, Kovaľová (58. Šurnovská) – Čahojová, Kaláberová, Švecová (86. R.E. Horvátová) – Pálenčíková.

HLASY PO ZÁPASE:

Ľubomír Čekan (tréner Partizána Bardejov): Priebeh zápasu ukázal, že opäť sa stretli dve najkvalitnejšie družstvá na Slovensku. Viaceré reprezentantky na oboch stranách boli zárukou ofenzívneho futbalu, myslím si, že rozhodlo väčšie srdiečko a túžba po víťazstve a šťastie v penaltovej lotérii. Štandardky sú jednou z našich dominánt, oplatilo sa na nich pracovať, gól z hry sme dosiahli práve po presnom centri Mikolajovej. Pre mňa osobne to bolo prvé finále, dnešný úspech kladiem na najvyššie miesto.“

Veronika Galarovičová (kapitánka Partizána Bardejov): Je to neuveriteľný pocit opäť triumfovať a obhájiť prvenstvo v Slovenskom pohári. Vedeli sme, že zápas bude náročný, ale pricestovali sme do Popradu jednoznačne za obhajobou. Dali sme do toho všetko, každá hráčka odovzdala maximum a teraz sa môžeme tešiť a oslavovať.“