SLOVNAFT CUP - Lipany a Ružomberok s postupom do semifinále, Slovan do štvrťfinále

Streda, 28.2.2024 22:08 | Posledná aktualizácia 29.2.2024 09:26
Zľava Vladimír Weiss ml. (Slovan) a Tomáš Hubočan (Žilina) v osemfinále Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina v Bratislave (28.2.2024).
autor: Martin Baumann, zdroj: TASR

BRATISLAVA (TASR) - V štvrťfinále Slovnaft Cupu zdolal treťoligista ŠK Odeva Lipany po remíze 0:0 v riadnom hracom čase na penalty tím MFK Skalica v pomere 5:3 a MFK Ružomberok uspel na pôde FC 1904 DAC Dunajská Streda 1:0. V osemmfinálovom stretnutí zdolal bratislavský Slovan na domácej pôde MFK Žilina 1:0.

Futbalisti treťoligistu ŠK Odeva Lipany postúpili do semifinále Slovnaft Cupu. Vo štvrťfinále zdolali fortunaligistu MFK Skalica 5:3 po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil bezgólovou remízou. O všetkom rozhodol nepremenený pokus Michala Ranka v druhej sérii, jeho strelu brankár Peter Bartoš vyrazil.

Futbalisti MFK Ružomberok sa stali po Lipanoch ďalším semifinalistom Slovnaft Cupu. V stredajšom štvrťfinále uspeli na pôde DAC Dunajská Streda 1:0 vďaka gólu Martina Chriena zo 73. minúty.

ŠK Slovan Bratislava postúpil do štvrťfinále po domácom osemfinálovom víťazstve 1:0 nad MŠK Žilina, ktoré zariadil v 66. minúte Nino Marcelli.