SFZ

SLOVNAFT CUP – Spartak i Slovan s jasným postupom

Streda, 13.9.2023 18:21 | Posledná aktualizácia 13.9.2023 18:30

autor: ŠK Slovan Bratislava, zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA (SFZ) – Menoslov účastníkov 3. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu je po dnešku kompletný. Postupujúcich doplnili minulosezónni finalisti FC Spartak Trnava s ŠK Slovan Bratislava a OFK Malženice.

Spartakovci si vybojovali postup na pôde ŠK Šurany, kde triumfovali 8:0. Z troch gólov sa tešil Paur, Ďuriš sa presadil pri svojej premiére v červeno-čiernom drese a ďalšie presné zásahy pridali Bainovič, Ofori, Azango a Breznik. „Pomohli nám tri rýchle góly a potom chalani hrali uvoľnene. Predviedli veľa pekných kombinácií a je to najvyšší výsledok pod mojím vedením, takže si ho vážime. Celkovo to bola vydarená akcia, veľa ľudí sme prilákali, a keď v týchto kolách príde veľa ľudí a favorit postúpi, tak sú všetci spokojní. Aj my sme spokojní a užili sme si to dnes,“ povedal po zápase pre spartaktrnava.com tréner obhajcu Michal Gašparík.

Belasí si zabezpečili postup na pôde Svätého Jura, kde zvíťazili 7:0. Aj v tomto stretnutí bol autor hetriku – postaral sa oň Križan. Dvomi gólmi prispel k výhre Abubakari a raz prekonali brankára domácich Strelec s Božíkom. „Dosiahli sme povinné pohárové víťazstvo. Bral som to predovšetkým ako dobrý tréning, aj keď cez prestávku bolo potrebné zvýšiť hlas, pretože nie všetci sme behali tak ako by sme mali. Druhý polčas bol z našej strany lepší. Dnes to bola naša povinnosť postúpiť v tomto sympatickom prostredí. Mali sme piatich reprezentantov a troch zranených hráčov, dohrávali sme aj s mladými futbalistami z juniorky. Od nedele v rozmedzí desiatich dní hráme štyri zápasy, to nás čaká a neminie, no chceli sme to a máme to. Musíme dobre a rozumne trénovať a ísť od zápasu k zápasu. Verím, že v priebehu týždňa sa dá dokopy aj Vlado (Vladimír Weiss ml.) a bude k dispozícii. Trénuje totiž s tímom, aj keď ešte nie v plnej záťaži. Teším sa z Richarda Križana, má výborný timing (načasovanie, pozn. red), chce, čaká na svoju šancu a tvrdo pracuje. Góly by však mali dávať aj iní, ktorí sú vpredu. Som rád, že Rišo dal tri, rovnako sa presadili David Strelec či Malik Abubakari, no od viacerých hráčov som najmä v prvom polčase očakával väčšiu aktivitu," zhodnotil pre skslovan.com tréner belasých Vladimír Weiss st.

Streda ponúkla ešte jednu dohrávku 2. kola – ŠK Báb hostil OFK Malženice. V riadnom hracom čase gól nepadol a Hostia postúpili až po jedenástkovom rozstrele, keď ho ovládli v pomere 5:4.

Pavúk, program a výsledky Slovenského pohára - Slovnaft Cupu nájdete TU!

Stretnutia 3. kola, ktorého jeden výsledok už poznáme – Ružomberok postúpil cez Sokol Zubrohlava 3:0, sú na programe počas viacerých hracích dní.

JOJ Šport odvysiela naživo duel FK Rača – FC ŠTK 1914 Šamorín, ktorý sa hrá 27. septembra. Futbalnet.TV sprostredkuje fanúšikom štyri stretnutia – TJ Sokol Medzibrod – MŠK Rimavská Sobota (20. septembra), FK Podkonice – MFK Dukla Banská Bystrica (26. septembra), OK Častkovce – AS Trenčín (27. septembra) a Tatran Oravské Veselé – MŠK Žilina (3. októbra).