Sokolíkom v Česku uletel I. polčas

Piatok, 24.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 24.3.2017 19:33

KARVINÁ (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov podľahla v rámci prípravy na júnový európsky šampionát rovesníkom z Česka 1:4.

KARVINÁ (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov podľahla v rámci prípravy na júnový európsky šampionát rovesníkom z Česka 1:4.
Sokolíci sa v pozmenenej zostave spočiatku hľadali, českí reprezentanti boli aktívnejší a cez krídelné priestory si vytárali šance. Hosťom nevyšiel úvod a záver I. polčasu, v 16. min obranná línia slovenského tímu dala príliš veľký priestor Černému, ktorý spoza šestnástky korunoval úvodný tlak domácich gólovou strelou. O sedem minút bolo 2:0, keď sa po takmer identickej situácii presadil Linhart. Potom sa hra predsa len vyrovnala, najvážnejšiu šancu Slovákov nevyužil v 27. min z priameho kopu Zreľák. Česi však do prestávky udreli ešte dvakrát, 42. min si Nečas počkal na pohyb spoluhráčov a Černý zblízka skóroval a táto dvojica si spoluprácu zopakovala o štyri minúty opäť, krídelník Ajaxu Amsterdam korunoval hetrik dorážkou po strele Nečasa. Tréner Hapal urobil cez prestávku päť zmien v zostave a tie sa okamžite prejavili na našej zlepšenej hre. Najprv Špalek so Zreľákom zamestnali Maceja a v 51. min vsietil náš jediný gól tečovanou strelou Šafranko a mohol v 70. min pridať aj druhý gól, Macej sa však vyznamenal. Aj napriek značnému úsiliu odčiniť prvopolčasové zaváhanie po zbytok zápasu si už sokolíci nedokázali vypracovať viac šancí.
Šancu na reparát
majú už o štyri dni, v Senci privítajú od 17:20 ďalšieho účastníka júnových majstrovstiev Európy Srbsko.

Česko 21 – Slovensko 21 4:1 (4:0)
G: 11., 42. a 45. Černý, 16. Linhart, 51. Šafranko.
ŽK: 25. Souček, 62. Hrubý - 14. Niňaj, 38. Szöke.
R: Frankowski - Boniek, Golis (všetci Poľsko) - 2725 divákov.
Česko 21 Vejmola (46. Macej) – Matějů (62. Sáček), Kaša, Simič, Holzer – Souček, Trávnik (46. Hrubý) – Nečas, Čermák (62. Havlík), Černý (62 .Macek) – Linhart (76. Mihálik).
Slovensko 21: Chovan – Valjent, Niňaj (46. Skovajsa), Králik, Šatka – Szöke (46. Ivan), Hromada (46. Faško) – Brigant (46. Špalek), Chrien (83. Vestenický), Mihalík (46. Šafranko) – Zreľák.

Hlasy po zápase
Pavel Hapal (tréner Slovenska 21): “Občas je dobré ak človek dostane po nose. Som veľmi sklamaný z nášho výkonu v prvom polčase. Po výbornej kvalifikácii si zrejme hráči mysleli, že sa im nemôže nič stáť. Česi odohrali vynikajúci zápas, najmä do prestávky. My sme naopak predviedli minimum toho, čo sme ukázali v kvalifikácii, neplnili sme základe veci, hráčom sa nechcelo behať, nevyhrávali sobné súboje. Moderný futbal sa nedá hrať bez pohybu.
Adam Zreľak
(kapitán Slovenska 21): „ Jediným pozitívom je strelený gól v druhom polčase. Do prestávky sme hrali veľmi zle. Je to pre nás facka, z ktorej sa musíme poučiť, lepšie dostať takúto príučku teraz ako počas šampionátu. V kabíne cez polčas padli aj tvrdšie slová, tréner prízvukoval, že musíme bojovať, chalani, ktorí naskočili po prestávke, ukázali zlepšený výkon.
Pavol Šafranko
(strelec gólu Slovenska 21): “V druhom polčase sme sa snažili zmierniť hrozivý výsledok. Myslím si, že bolo vidno, že po prestávke prišla zmena, vyhrávali sme súboje, dostávali sme sa pred českú bránu. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Gól ma potešil, ale výsledok je zlý a treba veľa vecí zlepšiť, aby sa neopakoval.“