angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 15: Vymaľované už do prestávky, Poliaci valcovali

17. Apríl 2018

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Poltuctový prídel 0:6, rozdelený rovnomerne po troch góloch do každého polčasu, inkasovala slovenská pätnástka na úvod Turnaja 4 krajín.

 

Galéria

Zápas sa zlomil v úvodnej štvrťhodine, v 3. min využili Poliaci prvý rohový kop na gólovú hlavičku, v 16. min bolo 0:2, keď Turski, jeden z najlepších na ihrisku, premenil pokutový kop, nariadený až príliš prísne za stret strelca s brániacim Hečkom.

Hostia boli predovšetkým rýchlejší, v pohybe i myslení, mali navrch v osobných súbojoch, kde využívali väčšiu silu i lepšiu techniku, prezentovali futbalové sebavedomie a suverénne ovládali dianie na ihrisku. Ešte pred uplnyutím prvej polhodiny pridali tretí gól, keď využili nedorozumenie medzi brankárom Dankom a obrancom Kukučom. Sokolíci ukázali futbalový kumšt v 31. min pri ukážkovej akcii Demitru s Velikým a gólovou koncovkou Božíka, no brankár Bakowski bol na mieste.Zmeny po prestávke v oboch tímoch síce opticky znižili herný rozdiel medzi družstvami, ale v skóre sa to prejavilo opačne: góly pribúdali iba v našej bráne. Fanúšika mohlo tešiť, že jeden krajší ako druhý, resp. šiesty krajší ako piaty... Poliaci hrali priamočiaro, kolmicami prenikali do našej stále priepustnej defenzívy, prakticky každý útok dotiahli do koncovky, pričom si sami strážili čisté konto. A ustrážili ho, zároveň naplnili trojgólovú métu z I. polčasu.

Druhý zápas odohrá Slovensko 15 v stredu 18. apríla o 11:00 v Pustých Úľanoch.

 

 

SLOVENSKO 15 – POĽSKO 15 0:6 (0:3)
Góly:
3. Czerwiňski, 16. Turski (z 11 m), 28. Kozlowski, 46. Turski, 62. Kusztal, 80. Warczak.
Rozhodoval: Ruc (SR) – 170 divákov.
SLOVENSKO 15: Danko – Šuster (41. Nagy), Mazanovský, Hečko (41. Mičák), Kukuč – Kóša (54. Kušnír), Rakyta (41. Šnajder) – Demitra (54. Urgela), Veliký (41. Kaňuch), Kotlár (59. Šmatlák) – Božík (59. Jambor). Tréner: Peter Štefaňák.
POĽSKO 15: Bakowski – Matula (65. Warczak), Kowalski, Czerwiňski (58. Pierzak), Malec – Musialowski (51. Lesniak), Kozlowski (58. Žurawski), Legowski (51. Žurek), Kusztal (65. Lawrynowicz)– Bukowski (65. Buksa) – Turski (51. Baranowicz). Tréner: Marcin Dorna.

HLAS PO ZÁPASE
PETER ŠTEFAŇÁK (SR 15): “Ako napovedá výsledok, súper bol jednoznačne lepší, vo všetkom. Dôležitý bol úvod zápasu, veľmi rýchly inkasovaný gól zasiahol psychiku našich mladíkov, po premenenej jedenástke sa krehká morálka tímu prakticky rozsypala. Poliaci dominovali v individuálnych výkonoch aj v kolektívnom prejave, demonštrovali svoj zvládnutý herný systém i strelenými gólmi.“

Druhý zápas: Maďarsko 15 – Fínsko 15 5:2 (2:0), góly: 17. Varga, 27. Kovács, 51. a 73. Sztojka (prvý z 11 m), 78. Sós – 58. Meriluozo, 79. Zsuppán(vlastný).

video zo zápasu SR 15 - Poľsko 15 TU