SR 17 – Tretí súboj v Kyjeve priniesol triumf nad Litvou. Bažík: Tešíme sa na zápas o bronz

Sobota, 18.8.2018 18:20 | Posledná aktualizácia 21.8.2018 15:23

KYJEV (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 17 rokov vyhrala v treťom dueli v skupine na Bannikovovom memoriáli v Kyjeve nad Litvo 3:0. V skupine skončili zverenci trénera Mareka Bažíka na druhom mieste a v nedeľu o 14.00 nastúpia v zápase o bronz proti Bielorusku.

KYJEV (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 17 rokov vyhrala v treťom dueli v skupine na Bannikovovom memoriáli v Kyjeve nad Litvo 3:0. V skupine skončili zverenci trénera Mareka Bažíka na druhom mieste a v nedeľu o 14.00  nastúpia v zápase o bronz proti Bielorusku.

V prvých dvoch dueloch nestrelili sedemnásťroční reprezentanti ani gól. Domácej Ukrajine podľahli 0:2 a s Gruzínskom remizovali 0:0.  V poslednom zápase skupiny však tréner Bažík svojich zverencov správne vyhecoval a už v 4. minúte stretnutia proti Litve sa presadil Adrián Mojžiš

Po zmene strán sa slovenskí futbalisti rozbehli ešte viac. V 55. minúte skóroval Roman Čerepkai a krátko nato pridal svoj druhý gól Mojžiš.

Po jednoznačnom triumfe si naši reprezentanti vybojovali postup z 2. miesta  a v nedeľu o 14.00 vyzvú v súboji o bronz Bielorusov.

SLOVENSKO 17 – LITVA 17 3:0
Góly: 4. a 59. Mojžiš, 55. Čerepkai.
ŽK: Szetei, Leitner – Žebrauskas, Makauskis.
Rozhodoval: Dubykivskij
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara (68. Leitl), Leitner, Capko, Javorček – Hornyák (60. Obert), Prášek (68. Pueyo Šiška), Mojžiš (68. Rosenberger) – Majkút (73. Pekár), Čerepkai (73. Matoš), Szetei. Tréner Marek Bažík.
LITVA 17: Valeckas - Vinikaitis, Makauskis, Zingertas, Vikertas, Burba, Žebrauskas, Ka. Mantinis, Dedura, Kr. Mantinis, Rimpa. Tréner: Svajunas Česnulis.
MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): „Odohrali sme veľmi dobrý zápas, celý čas sme ho mali pod kontrolou. Dominovali sme, kontrolovali sme hru a zaslúžene sme vyhrali. Môže nás mrzieť možno jeden fakt, že sme nevyužili ďalšie šance. Chlapcov treba pochváliť, pristúpili k zápasu veľmi dobre. Tešíme sa z 2. miesta v skupine a zajtra na zápas o tretie miesto."

Druhý zápas: Ukrajina - Gruzínsko 3:1