SR 19 - Mladíci zdolali Kuvajt, premiéra trénera Rusnáka vyšla: Zápas mi ukázal veľa

Utorok, 14.8.2018 10:50 | Posledná aktualizácia 17.8.2018 12:36

SENEC (SFZ/lup) – Futbaloví reprezentanti do 19 rokov nastúpili na svoj prvý zápas v sezóne pod vedením nového kouča Alberta Rusnáka. Súperom jeho zverencov boli mladíci z Kuvajtu. V NTC Senec napokon vyhrali slovenskí futbalisti 2:0. Už vo štvrtok ich čaká druhý prípravný duel s rovesníkmi zo Saudskej Arábie v Slavkove u Brna.

autor: Roan Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ/lup) – Futbaloví reprezentanti do 19 rokov nastúpili na svoj prvý zápas v sezóne pod vedením nového kouča Alberta Rusnáka. Súperom jeho zverencov boli mladíci z Kuvajtu. V NTC Senec napokon vyhrali slovenskí futbalisti 2:0. Už vo štvrtok o 11.00 ich čaká druhý prípravný duel s rovesníkmi zo Saudskej Arábie v Slavkove u Brna.

Ako prví pohrozili Kuvajťania, keď Alhaqan v 4. minúte hlavičkoval vedľa Ludhovej bránky. O desať minút potiahol slovenskú akciu Mader, súper však odvrátil na roh. Ten zahral kapitán Kmeť, no Martišiak v ťažkej pozícii slabou strelou mieril mimo bránky. Po polhodine hry prišla Strachanova strela z diaľky,  s ktorou si však kuvajtský brankár poradil.
Z protiútoku nasledoval faul nášho obrancu Holuba a hostia zahrávali štandardku. Center F. Almutairiho z veľkej vzdialenosti v šestnástke netrafil Mahran úplne dokonale a lopta smerovala vedľa slovenskej bránky.
Najväčšia šanca našich chlapcov v prvom polčase prišla v 44. minúte. Strachan zahrával blízko pokutového územia out na Kmeťa, ten posunul loptu na Chromeka, ktorý na krídle našiel Martišiaka. Robustný útočník odcentroval do šestnástky na nabiehajúceho Madera, no lopta skončila tesne mimo kuvajtskej bránky.
V polčase urobil tréner Rusnák tri zmeny a práve striedajúci Kadák už v 47. minúte prudko vystrelil, no kuvajtský brankár si poradil. O chvíľu na to vybojoval roh, ktorý sám rozohral a po jeho centri hlavičkoval Chromek nad.
S chuťou hrajúci Kadák sa dočkal už v 54. minúte, keď ho presnou prihrávou našiel Gono a futbalista Trenčína prízemnou strelou otvoril skóre duelu.
Pohrozili aj hostia, keď sprava centroval Fahad Almutairi a striedajúci Albous mieril nad Ludhovu bránku.
V 63. minúte po Mihálekovom centri vystrelil Chromek a zblokovanú strelu sa snažil doraziť Martišiak. Bol však z toho len ďalší roh a po ňom Slováci udreli. Kadákov center umiestnil hlavou do siete Pišoja.
V 81. minúte ponúkli Kuvajťania našim chlapcom veľkú šancu, keď kapitán Mahran poslal malú domov gólmanovi, tomu lota ušla a na čiare ju musel chytiť do rúk. Na hranicupäťky si postavila loptu dvojica Strelec – Kmeť, prvý menovaný sa pokúsil parádičkou prekonať kuvajtského brankára, no ten jeho úmysel vystihol.
Mladíci zdolali Kuvajt 2:0 a pre trénera Rusnáka to bola víťazná premiéra na lavičke tímu do 19 rokov. Vychutnajte si momentky z duelu na fotografiách Romana Ferstla.

SLOVENSKO 19 – KUVAJT 19 2:0
54. Kadák, 65. Pišoja
ŽK: Holub, Chromek, Š. Kozák - Alajmi
Rozhodoval: Dohál
SLOVENSKO 19:  Ludha – Kučera, Pišoja, Holub (46. Š. Kozák), Strachan - Mader (46. Gono) – Múdry (46. Kadák), Kmeť – Martišiak (79. Strelec), Chromek, Mihálek. Tréner: Albert Rusnák.
KUVAJT 19: D. Alotaibi – Ruwaie, Alhaqan, Mahran, Albannay   (87. Kulaib)– H. Almutairi (87. Aleteeby) , Arnan (70. Alfadhli)– F. Almutairi (70. Alsarbal), B. Almutairi (87. Dashti), Y. Alotaibi (46. Albous), Alshammari  (46. F. Alajmi).

ALBERT RUSNÁK ST. (tréner SR 19): „Zápas nebol z môjho pohľadu idelány z našej strany, najmä prvý polčas. Viazla nám kombinácia, i keď sme mužstvo pripravovali na to, že budeme hrať do prehustenej obrany, nie všetko nám vychádzalo. Chalani však hrali prvýkrát v tomto zložení, chcel som vidieť útočný trojzáprah. Mne ten zápas ukázal veľa a najmä to, čo som od neho očakával. V šatni som chalanom cez polčas hovoril, že takto tú obranu neprekonáme, treba väčší pohyb a agresivitu, čo napokon prišlo."