U19 - Tri korunky dostali štyri góly

Sobota, 14.10.2023 21:50 | Posledná aktualizácia 15.10.2023 19:09
Ľuboš Praženka (19) zvýšil práve na 4:0, za ním spoluhráč Jakub Murko.
autor: JAKUB HOMOĽA, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Prvý z dvoch priateľských zápasov reprezentácie do 19 rokov pred prvou fázou kvalifikácie ME priniesol jasné víťazstvo zverencov Alberta Rusnáka st. Sokolíci sa proti Švédom na umelej tráve v DAC Academy prezentovali výbornou hrou a zaslúžene zvíťazili 4:1.

Úvod stretnutia patril našim, ktorí na úvodný gól potrebovali necelých sedem minút. Pred Rehušom sa otvoril priestor, spoza šestnástky nebezpečne vypálil a hoci jeho pokus Bishesari kryl, na dorážku Masaryka už nemal nárok – 1:0. Hneď vzápätí už mohlo byť 2:0, za obranou Švédov sa ocitol Murko, lenže gólovú radosť mu pokazil ofsajdový verdikt. Devätnástku to však mrzieť nemuselo. V 20 min. Bol na konci ofenzívnej akcie Brandis, ktorý cez viacerých hráčov poslal loptu k pravej žrdi švédskej brány. S pribúdajúcim časom dávali o sebe čoraz viac vedieť aj hostia, najmä šanca Ayariho z 36. min po presnej Agbonifovej prihrávke bola gólová, ale útočník Troch koruniek z bezprostrednej blízkosti Badžgoňovej brány mieril vedľa.

Po zmene strán naša prevaha ešte narástla a v 53. min opäť Brandis aj s prispením teču švédskeho obrancu zvýšil na 3:0. Ďalšiu šancu mal o päť minút Hranica, z pozície krajného si obrancu nabehol až do šestnástky, ale vyťažil len rohový kop. O tri minúty neskôr sa však Masaryk odpútal od brániaceho hráča, v sklze ešte stihol loptu prihrať na Praženku, ktorý sa nemýlil.

Rusnákovci držali zápas pevne v rukách, z viacerých sľubných situácií však už ďalší gól nepridali. Naopak, vysokú prehru sa Švédom podarilo zmierniť, v 68. min prekonal Badžgoňa hlavou Dahbo.

Odveta so Švédskom sa hrá opäť v Dunajskej Strede v utorok od 14:30.

HLAS PO ZÁPAS
ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 19).: „V príprave sme si analyzovali hru Švédov zo zápasov Nórsku  a Poľsku. V oboch dominovali, takže sme vedeli, že nás čaká mimoriadne silný súper s veľkou kvalitou najmä na krídelných pozíciách. Musím povedať, že my boli kompaktní, mali sme výbornú prechodovú fázu a naozaj efektívni, čo ma veľmi teší. Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko, myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Výsledok je o to cennejšie, že je to len druhý zraz tímu pod naším vedením.“