angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Turnaj žiačok o majstra SR ovládli hráčky Slovana Bratislava

18. Jún 2018

POPRAD (SFZ) – Počas uplynulého víkendu hostil NTC Poprad finálový turnaj žiačok o majstra SR. Podujatia sa zúčastnili futbalistky ŠK Slovan Bratislava, FC UNION Nové Zámky, SLC Banská Bystrica a Partizán Bardejov. Z triumfu pod Tatrami sa tešili slovanistky.

Galéria

Hráčky z hlavného mesta Slovenska si najskôr poradili so súperkami z Nových Zámkov 3:2 a potom aj s Bardejovčankami 3:1. V posledný hrací deň však celkové víťazky prekvapivo podľahli Banskobystričankám 1:3, ktoré predviedli skvelý a bojovný výkon. O osude stretnutia rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase. Na turnaji sa vyhodnocovali aj individuálne výkony hráčok. Najlepšou brankárkou sa stala Viktória Veselská z ŠK Slovan Bratislava. Honor najlepšej strelkyne získala Vivien Vraukóová, ktorá sa tešila v drese Nových Zámkov z piatich gólov. Najlepšou hráčkou turnaja bola Laura Retkéšová z Nových Zámkov. Atmosféru turnaja zachytila na fotografiách Karolína Lamačková.
"Na turnaji sa stretli aktuálne najlepšie tímy zo Slovenska, čo bolo vidieť aj v samotných zápasoch, kde potvrdili svoje kvality. V každom jednom stretnutí predviedli dievčatá bojovné výkony, čoho dôkazom je aj to, že v niektorých zápasoch sa o výsledku rozhodovalo až v posledných minútach. Takisto sme mali možnosť počas turnaja vidieť okrem už spomínaného aj mnohé výborné individuálne výkony hráčok. Dovolím si povedať, že nám vyrastá veľmi šikovná  generácia mladých futbalistiek," povedala pre futbalsfz.sk koordinátorka ženského futbalu a členka organizačného tímu finálového turnaja Miriama Matulová.

SUMÁR VÝSLEDKOV
1. hrací deň
SLC Banská Bystrica – Partizán Bardejov 1:3 (0:2)
Góly:
P. Mudráková – Iľková (2), Hronecová

FC UNION Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (2:2)
Góly:
Retkéšová, Vraukóová, Babínová (vl.) – Múčková, Maková

2. hrací deň
SLC Banská Bystrica – FC UNION Nové Zámky 1:4 (0:2)
Góly:
Kršiaková – Vraukóová, Halásová (3)

Partizán Bardejov – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:3)
Góly:
Hlavinková – Geletová, Múčková (2)

3. hrací deň
FC UNION Nové Zámky – Partizán Bardejov 3:2 (1:1)
Góly:
Vraukóová (3) – Hlavinková, Iľková

ŠK Slovan Bratislava – SLC Banská Bystrica 1:3 (0:3)
Góly:
Múčková – Paterová (2), Mazuchová

1. ŠK Slovan Bratislava 3 2 0 1 7:6 6
2. FC UNION Nové Zámky 3 2 0 1 9:6 6
3. Partizán Bardejov 3 1 0 2 6:7 3
4. SLC Banská Bystrica 3 1 0 2 5:8 3