U16 Aegean Cup 2017: Kosovo - Slovensko 2:4

Štvrtok, 19.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 19.1.2017 14:41

ALTIN (SFZ/Juraj Čurný) - Reprezentačná 16-ka bude v sobotu 21.1. hrať o celkové 3. miesto s Ukrajinou

Slovenská futbalová reprezentácia do 16 rokov (*2001) v druhom zápase A skupiny medzinárodného mládežníckeho turnaja Aegean Cup 2017 porazila rovesníkov z Kosova. V tabuľke tak skončila na celkovom 2. mieste a kvalifikovala sa do sobotňajšieho zápasu o 3. miesto, ktorý sa uskutoční v Altine so začiatkom o 10:00 nášho času. Vo finále sa stretnú tímy Turecka a Grécka. Naši reprezentanti sa ujali vedenia 2:0, súperovi sa podarilo následne v 1. polčase znížiť a v druhom polčase z penalty aj vyrovnať. Zverenci trénera Vladimíra Gálu však napokon strhli víťazstvo na svoju stranu.

U16: KOSOVO - SLOVENSKO 2:4 (1:2)
G: 21. Zyba, 60. (11m) Koci - 3. Gembický, 16. Strelec, 66. F. Nagy, 70. Ďatko
ŽK: 35. Lutolli, 60. Koci - 29. Lavrinčík, 58. Gembický, 67. Hynek
R: Demirdak - Çanakçıoğlu, Taştan (všetci Turecko)

Kosovo U16: Kuquku - Sopa, Sadriu, Koci, Musa (52. Demolli), Lutolli, Prapashtica, Osmani (52. Gashi), Aliu (51. Huseini), Zumberi, Zyba

Slovensko U16: Hynek - Nemčík, Luščík, F. Nagy, Lavrinčík (11. L. Nagy), Begala, Giesser (57. Letenay), Ďatko (72. Tandara), Strelec, Gembický (79. Burian), Mesík

Vladimír Gála (tréner SR U16): "Na rozdiel od predchádzajúceho sme do tohto zápasu vstúpili dobre, gólmi po rýchlych, kolmých akciách sme sa ujali vedenia 2:0. Potom sme súperovi prenechali stredovú zónu, kde získaval prevahu a znížil po štandardke, ktorej predchádzala naša zbytočná strata lopty. V druhom polčase vyvinul súper enormnú snahu o vyrovnanie, dostal nás pod tlak a podarilo sa mu z pebnalty vyrovnať. Potom sa nám podarilo dať gól po dobre zahranej štandardke a v závere sme už kontrolovali vývoj zápasu a pridali aj pekný štvrtý gól. Dnešný výkon mužstva bol oveľa lepší ako v predchádzajúcom čo sa týka organizácie hry, nasadenia a aj túžby po víťazstve, ktoré sme si zaslúžili."