U18 – Guatemala - Slovensko 1:2

Sobota, 27.4.2024 12:05 | Posledná aktualizácia 27.4.2024 15:59
Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov pred zápasom na turnaji UEFA Friendship s Guatemalou (27.4.2024).
autor: Peter Tóth, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbaloví reprezentanti do 18 rokov uspeli aj vo svojom treťom vystúpení na turnaji UEFA Friendship v tureckej Antalyi. Zverenci Martina Fabuša po víťazstve nad Marokom, ktoré zdolali po penaltovom rozstrele, a výhre nad Ekvádorom, ťahali za dlhší koniec aj v stretnutí s Guatemalou, ktorú zdolali 2:1.

Osemnástka nad stredoamerickým tímom vyhrávala po polčase 1:0, keď deväť minút pred prestávkou otvoril skóre zápasu František Kóša. Po zmene strán síce v 75. minúte vyrovnal striedajúci Olger Armando Escobar Real, v tretej minúte nadstaveného času však napokon strhol víťazstvo na slovenskú stranu Tomáš Husarčík.

Slovákov po troch víťazstvách v skupine nastúpia v utorok na finále turnaja UEFA Friendship. Výkop zápasu o 1. miesto je naplánovaný na 15.30 SELČ, pričom svojho finálového súpera spoznajú sokolíci v priebehu dnešného dňa.

Radosť slovenských futbalových reprezentantov do 18 rokov po víťazstve 2:1 nad Guatemalou a postupe do finále turnaja UEFA Friendship v Antalyi (24.4.2024).