angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Úradná správa č. 44 zo dňa 20.5.2017

19. Máj 2017

TECHNICKÝ ÚSEK

Oznamuje trénerom, že dňa 7. 6. 2017 v Poprade organizuje Seminár trénerov ženského futbalu, v rozsahu 5 hodín. Seminár je prioritne určený pre trénerov ženského futbalu a môže byť uznaný na predĺženie trénerskej licencie UEFA Grassroots C, UEFA B a UEFA A. Prihlášky je potrebné zaslať do 3. 6. 2017. Podrobné informácie ohľadom programu a záväznej prihlášky sú zverejnené na webstránke SFZ (SFZ / Tréneri / Vzdelávanie) a boli odoslané registrovaným trénerom aj cez ISSF.

Oznamuje trénerom, že dňa 24. 6. 2017 v Nitre organizuje Seminár trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie v rozsahu 8 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať elektronickou formou do 20. 6. 2017. Bližšie informácie nájdete na stránke www.trenerportal.sk

Oznamuje trénerom, že dňa 24. 6. 2017 v Bobrovci pri L. Mikuláši, v spolupráci s TMK SsFZ, organizuje Seminár trénerov UEFA B a UEFA Grassroots C licencie, v rozsahu 5 hodín. Prihlášky je potrebné zaslať do 10. 6. 2017. Podrobné informácie sú na webstránke www.ssfz.sk.

ŠPORTOVO – TECHNICKÁ KOMISIA

Schvaľuje nasledovné zmeny termínov a ÚHČ stretnutí:

II. LIGA – NČ o zotrvanie sk. Západ
32. kolo: Martin - B. Bystrica 26.5. o 17:00

U19
22. kolo: Prešov – Bardejov 13.5. (UT Prešov – zmena HP)

U17/U16
24. kolo:
B. Bystrica – Prešov 26.5. o 14:00/16:15
25. kolo: Nitra – D. Streda 24.5. o 12:00/14:15

U15/14:
23. kolo:
Inter – Slovan (Drieňová – zmena HP)
4. kolo NČ: Prešov – Žilina (UT Prešov – zmena HP)
6. kolo NČ: Košice – Podbrezová 23.5. o 14:00/16:00

U13/12
23. kolo: Slovan – Inter (Drieňová – zmena HP)
5. kolo NČ: AJ Žilina – Námestovo 23.5. o 15:30/17:00 (HP: TJ Bitarová)
24. kolo: D. Streda - Nitra 27.5. o 10:00/11:30
7. kolo NČ: AJ Žilina – R. Sobota 4.6. o 11:00/12:30 (HP: TJ Bitarová)
8. kolo NČ: R. Sobota – B. Bystrica 15.6. o 13:00/14:30; 9. kolo NČ: B. Bystrica – Zvolen 6.6. o 14:00 / 15:30
26. kolo: Levice – Slovan 8.6. o 15:00/16:30

Informuje, že termín najneskoršieho podania (zaevidovania) prihlášky v ISSF do súťaže – II. liga muži – na súťažný ročník 2017/18, je stanovený na 15. 6. 2017 do 24:00 hod. (štvrtok).

Informuje, že termín najneskoršieho podania (zaevidovania) prihlášky v ISSF do súťaže Slovenský pohár / Slovnaft Cup – na súťažný ročník 2017/18, je stanovený na 30. 6. 2017 do 24:00 hod. (piatok).


ŠTK – ženský futbal:

Oznamuje, že súťaže riadené SFZ v súťažnom ročníku 2017/18 budú mať rovnakú štruktúru, ako v súťažnom ročníku 2016/17, t.j.: I. liga ženy, I. liga juniorky, II. liga ženy skupiny A, B a C, Slovenský pohár ženy.

Oznamuje, že termín najneskoršieho podania (zaevidovania) elektronickej prihlášky v ISSF pre súťažný ročník 2017/18, je stanovený na 22. 6. 2017 do 24:00 hod. (štvrtok). FK sú tiež povinné zaslať „Vyhlásenie k záväznej prihláške“ (elektronickou formou na e-mailovú adresu stk@futbalsfz.sk a poštou originál, s pečiatkou FK a podpísom štatutára FK), v termíne do 30. 6. 2017. Vzor vyhlásenia bude zaslaný na kluby e-mailom.

Oznamuje, že boli stanovené termíny odohrania prípadných kvalifikačných stretnutí o postup do I. ligy žien na dni: 10.6. (sobota), 14.6. (streda) a 17.6.2017 (sobota).

V zmysle SP, čl. 82, bod 1, odsek b), kontumuje stretnutie 19. kola II. ligy žien, skupiny A ŠK Vrakuňa - TJ Sokol Bodíky v prospech družstva ŠK Vrakuňa Bratislava, s priznaním 3 bodov a skóre 3:0, podľa SP, čl. 11 a odstupuje TJ Sokol Bodíky na riešenie DK SFZ.

Schvaľuje zmeny termínov a ÚHČ stretnutí:

I. LIGA ženy a I. liga juniorky:
14. kolo:
T. Teplice - SLC B. Bystrica 31.5. o 16:00 a 18:00, Nové Zámky – Slovan BA 21.5. 10:00 a 12:00
17. kolo: SLC B. Bystrica - Bardejov 28.5. o 14:00 a 16:00

II. LIGA ženy, skupina A:
22. kolo:
Svätý Jur - Čaka 4.6. o 14:00

II. LIGA ženy, skupina B:
18. kolo:
Topoľčany - Beluša 3.6. 12:00.

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U916: Sergei Bugriev (FC VSS Košice, I. LSD U19), vylúčený za surovú hru - podrazenie súpera s použitím nadmernej sily v súboji o loptu, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 14. 5.

U917: Kevin Mikita (FC VSS Košice, I. LSD U19), vylúčený za HNS - držanie súpera v gólovej príležitosti pred PÚ, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2a DP, od 14. 5.

U918: Matej Vajs (FK Senica, I. LMD U17), vylúčený za HNS - zakázaná hra rukou mimo pokutového územia, zmarenie vyloženej gólovej príležitosti, podľa čl. 46/1a DP, DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 12. 5.

U919: Adrián Gurega (FK Senica, I. LMD U17), vylúčený za HNS - zmarenie vyloženej gólovej príležitosti hraním rukou mimo pokutového územia, podľa čl. 46/1a DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 46/2 DP, od 18. 5.

Vylúčený po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U920: Richard Poliak (Partizán Bardejov, I. LMD U16), od 14. 5.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U921: Peter Maslo (MFK Ružomberok, Fortuna liga)
U922: Slobodan Andrič (MFK Tatran L. Mikuláš, II. liga), obaja od 14. 5.
U923: Richard Kačala (1. FC Tatran Prešov, Fortuna liga), od 13. 5.
U924: Ján Spodniak (ŠK Svätý Jur, II. liga), od 15. 5.
U925: Peter Vasilko (MŠK R. Sobota, II. liga)
U926: Miloš Šimončič (FC Nitra, II. liga)
U927: William Žakarovský (FC VSS Košice, I. LSD U19)
U928: Martin Rymarenko (FK DAC 1904 D. Streda, I. LSD U19)
U929: Dominik Špiriak (FK DAC 1904 D. Streda, I. LSD U19), všetci od 14. 5.
U930: Daniel Dojčinovič (FC Nitra, I. LMD U17)
U931: Martin Auxt (ŽP Šport Podbrezová, I. LMD U16), obaja od 17. 5.
U932: Samuel Jenat (FK Dukla B. Bystrica), od 14. 5.

DS po 9. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5b DP:

U933: Ivan Lišivka (MFK Tatran L. Mikuláš, II. liga), od 14. 5.

U934: FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu a za HNS divákov (vhadzovanie predmetov na HP a do ihriska, vulgárne pokriky) počas stretnutia 30. kola FL FC ViOn Z. Moravce-Vráble – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 58/1a, f DP, ukladá DS – pokarhanie, podľa čl. 58/3 DP a čl. 11 DP.

U935: FC ViOn Z. Moravce - Vráble (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U903 a za nedostatočnú US (umožnenie vstupu nepovolanej osoby do útrob štadióna) počas stretnutia 30. kola FL FC ViOn Z. Moravce–Vráble – FK DAC 1904 D. Streda, podľa čl. 57/1c DP, ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 57/2 DP a čl. 10 DP.

U936: AS Trenčín (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko k U904 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky) počas stretnutia 30. kola FL AS Trenčín – FC Spartak Trnava, podľa čl. 57/1b a čl. 58/2a, b DP, ukladá DS – finančnú pokutu 300 €, podľa čl. 57/2 čl. 58/3 DP a čl. 12/6 DP.

U937: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Berie na vedomie stanovisko k U905 a za HNS divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 30. kola FL AS Trenčín – FC Spartak Trnava. podľa čl. 58/1b DP, ukladá DS – finančnú pokutu 300 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP.

U938: MŠK R. Sobota (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U906.

U939: Matej Vargic. Berie na vedomie stanovisko menovaného k U907. Na základe Správy delegáta zo stretnutia, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch v stretnutí, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a videozáznamu, za porušenie predpisov SFZ podľa čl. 64/1a DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu športu na 2 mesiace, podľa čl. 64/3 a čl. 34/7 DP, od 11. 5. 2017, s prerušením od 29. 5. 2017, do začiatku súťažného ročníka 2017/18. Zároveň ruší predbežné ochranné opatrenie, uložené U907.

U940: MŠK R. Sobota (II. liga). Berie na vedomie stanovisko klubu k U906 a s poukazom na U938, podľa čl. 64/4 DP, ukladá DS – upozornenie, podľa čl. 10 DP.

U941: FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch, začína disciplinárne konania a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky) pred a po stretnutí 31. kola FL FK DAC 1904 D. Streda – ŽP Šport Podbrezová, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 24. 5.

U942: Berie na vedomie Záznam o činnosti náhradného rozhodcu zo stretnutia 31. kola FL MŠK Žilina – FK Senica.

U943: FC Nitra (II. liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia a Zázna- mu o činnosti náhradného rozhodcu, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov do ihriska) počas stretnutia 8. kola II. ligy – sk. o postup do FL FC Nitra – FC VSS Košice, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 24. 5.

U944: Marián Šarmír. Na základe Správy delegáta zo stretnutia a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu, žiada menovaného o písomné stanovisko k nerešpektovaniu pokynu NR napriek upozorneniam (identifikačná karta), v stretnutí 8. kola II. ligy – sk. západ o zotrvanie v súťaži FC Spartak Trnava B – FK Dukla B. Bystrica, do 24. 5.

U945: MFK Nová Baňa. Berie na vedomie podnet klubu o vyrovnanie odstupného za hráča Matej Starší s klubom FK Dukla B. Bystrica a oznamuje, že finančné vyrovnanie medzi klubmi rieši Komora SFZ pre riešenie sporov.

U946: FK TJ Skačany. Berie na vedomie podnet klubu o vyrovnanie odstupného za hráča Andrej Šudík s klubom MFK Topvar Topoľčany a oznamuje, že finančné vyrovnanie medzi klubmi rieši Komora SFZ pre riešenie sporov.

U947: TJ Sokol Bodíky (II. liga ženy, skupina A). Na základe podnetu KŽF, za nepricestovanie na majstrovské stretnutie 19. kola II. ligy ženy, skupina A ŠK Vrakuňa Bratislava – TJ Sokol Bodíky, dňa 14. 5. 2017, ukladá klubu povinnosť uhradiť finančnú náhradu 150 € klubu ŠK Vrakuňa Bratislava, a to do 15 dní od uverejnenia uznesenia v ÚS, podľa čl. 64/1a, 5 DP, v spojení s čl. 7/1c RS.

U948: Martin Trančík. Na základe podnetu oddelenia integrity futbalu SFZ, s poukazom na uznesenia SFZ-DK-2013/2014-0510, predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 25. 5. 2017 o 16.15 hod. v sídle SFZ, podľa čl. 74/2 DP.

U949: Berie na vedomie odvolanie Jozefa Kostelníka a rozhodla, že odvolaniu voči U899 v plnom rozsahu nevyhovuje a podľa čl. 84/8 DP, predkladá vec Odvolacej komisii SFZ.


FUTSAL :

U950: Michal Kukučka (FC Spartak Trnava – futsal). Na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegovanej osoby, s poukazom na U913, za HNS (hrubé urážky voči R po stretnutí), podľa čl. 48/1c DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 1 mesiac, podľa čl. 48/2b, od 6. 5. 2017 a ruší predbežné ochranné opatrenie, uložené U913. Menovanému sa výkon DS prerušuje od 13. 5. 2017 (ukončenie baráže), až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/18 súťaží SF, podľa čl. 17/8 DP.

U951: Róbert Humel (FC Spartak Trnava – futsal). Na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegovanej osoby, s poukazom na U914, za HNS (hrubé urážky voči R po stretnutí ), podľa čl. 48/1c DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu športovej činnosti na 1 mesiac, podľa čl. 48/2b, od 6. 5. 2017 a ruší predbežné ochranné opatrenie, uložené U914. Menovanému sa výkon DS prerušuje od 13. 5. 2017 (ukončenie baráže), až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/18 súťaží SF, podľa čl. 17/8 DP.

U952: Michal Halenár (zástupca klubu, FC Spartak Trnava – futsal). Na základe Zápisu o stretnutí a Správy delegovanej osoby, s poukazom na U915, za HNS (hrubé urážky voči R po stretnutí), podľa čl. 48/1c DP, ukladá DS – pozastavenie výkonu funkcie vedúceho družstva, zákaz vstupu do technickej zóny, vrátane priestorov hráčskej lavičky a kontaktu s delegovanými osobami na 3 týždne, podľa čl. 16/1, 2 čl. 19/1 a čl. 48/2b DP, od 6. 5. 2017 a ruší predbežné ochranné opatrenie, uložené U915. Menovanému sa výkon DS prerušuje od 13. 5. 2017 (ukončenie baráže), až do termínu zahájenia súťažného ročníka 2017/18 súťaží SF, podľa čl. 17/8 DP.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 25. 5. 2017 od 15:00 hod. v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu SFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods. 1 DP).

KOMISIA ROZHODCOV

Obsadenie prípravných medzištátnych stretnutí (ihrisko Pusté Úľany):
23.5. o 16:30 Slovensko 16 – Arménsko 16 Krivošík P., Štrbo, Krivošík M
25.5. o 11:00 Slovensko 16 – Arménsko 16 Perašín, Parilák, Lauer

Oznamuje, že seminár Talent & Mentor SFZ sa uskutoční v dňoch 3. – 5. 6. v Starej Lesnej. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Oznamuje zmenu termínu a miesta letného doškoľovacieho seminára, fyzických previerok rozhodcov SFZ a žien FIFA (vrátane projektu Šanca) – 15. - 16. 7. v Tatranskej Lomnici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Špivák 28. 5., Špaček od 12. 5., do prihlásenia, Chromý 1. – 9. 6., Vician 3.6., Jenčura 24. 5., Očenáš 7. – 14. 6., Libiak 31. 5., Jurenka 2. – 5. 6., 9. – 12. 6. a 16. – 23. 6., Capík 27. 5. a 30. 5., Valášek 3. – 18. 6., Prešinský 20. 5., Ďurčo 9. – 10. 6. (zrušenie termínu), 23. – 24. 5.

Úsek DZ-PR SFZ oznamuje, že seminár Talent & Mentor SFZ sa uskutoční v dňoch 3.-5. 6. v Starej Lesnej. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Oznamuje zmenu termínu a miesta letného doškoľovacieho seminára delegátov zväzu - pozorovateľov rozhodcov SFZ – 15. 7. v Tatranskej Lomnici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Špila 2. – 4. 6., Likavský od 16. 5. k dispozícii KR.

SLOVENSKÝ FUTSAL

Exekutíva v oblasti športovo – technických konaní:

  • Nariaďuje odohrať odložené stretnutie 10. kola prelínacej súťaže o postup do 1. SLF s. r. 2017/18 Grizzly Košice - MFsK Nitra dňa 26. 5. 2017 o 20:00 v Multihale Košice.

Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov:

  • delegovanie na 2. finálové stretnutie play off: 26. 5. 2017 o 18:30 Across Pinerola Bratislava - Slov-matic FOFO Bratislava (Bohun, Ježík, Jablonický);

  • delegovanie na 2. stretnutie o 3. miesto: 26. 5. 2017 o 19:30 ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Levice (Peško, Botka, Badura);

  • delegovanie na stretnutie 10. kola prelínacej súťaže o postup do 1. SLF s. r. 2017/18: 26. 5. 2017 o 20:00 Multihale Košice Grizzly Košice - MFsK Nitra (Kopec, Šeršen, Slimák).

SEKRETARIÁT

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na http://www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa

Úradná správa SFZ uverejnená v denníku Šport má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a pre všetky v ÚS uvádzané osoby a subjekty záväzná, je Úradná správa SFZ, zverejňovaná na stránke www.futbalsfz.sk.