angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Úradná správa č. 39 zo dňa 15.4.2017

14. Apríl 2017

Športovo-technická komisia

Schvaľuje nasledovné zmeny termínov a ÚHČ stretnutí:

SLOVNAFT CUP, finále
Skalica – Slovan 1.5. o 16:20 (NTC Poprad)

II. LIGA - NČ o postup
25. kolo:
Spišská Nová Ves – Pohronie 15.4. o 13:00; Nitra – Zvolen 15.4. o 16:00

U19
20. kolo:
Ružomberok – Senica 1.5. o 13:00

U17/U16
23. kolo:
Ružomberok – Košice 20.5. o 12:00/14:15

U15/14
19. kolo:
Nitra – Trenčín 21.4. o 14:00/16:00, Púchov – Petržalka 22.4. o 10:00/12:00
20. kolo: Slovan – Nitra 31.5. o 14:30/16:30
23. kolo: Myjava – Trenčín 19.5. o 14:00/16:00

U13/12
18. kolo:
JUPIE Podlavice - JUVENTUS Žilina 13.4. o 14:00/15:30.

Za nedodržiavanie nariadení R-RS a SP pri organizácii domáceho stretnutia odstupuje na riešenie DK SFZ tieto FK II. ligy mužov: ŠKF Sereď (2. kolo NČ-P – nezabezpečenie riadneho prehratia záznamu pre DZ-PR), FC VSS Košice (2. kolo NČ-P – nezabezpečená miestnosť DZ a IT technika pre R).

Informuje, že nakoľko v prevažnej časti riadených súťaží je hracím dňom sobota, pre riadne spracovanie žiadostí ohľadom zmien, je potrebné podania do ISSF zaznamenať / odsúhlasiť najneskôr v stredu do 12:00 (t. j. v termíne najneskôr 10 dní pred konaním stretnutia).


ŠTK – ženský futbal

Schvaľuje zmenu termínov a ÚHČ stretnutí:

I. LIGA ženy a I. liga juniorky
12. kolo: Nové Zámky - Bardejov 15.4. o 14:30 a 16:30
13. kolo: SLC Banská Bystrica - Nové Zámky 23.4. o 13:00 a 15:00

II. LIGA ženy, skupina A
15. kolo: D. Streda - Kopčany 15.4. o 11:30 (UT DAC Academy)

Družstvo D. Stredy odohrá všetky svoje domáce stretnutia v DAC Academy a.s. UT v Dunajskej Strede (Viedenská cesta).

II. LIGA ženy, skupina B
18. kolo:
Trenčín – Oravský Podzámok 3.6. o 10:00

Licenčná komisia

Oznamuje autorizovaným osobám klubov FL pre UEFA CL & FFP ITS, že systém je otvorený pre vkladanie údajov do balíčka FS_2017.01. Požadované údaje je potrebné do systému vložiť najneskôr do pondelka 24.4.2017.

Disciplinárna komisia

Vylúčení po ČK. Disciplinárna sankcia (ďalej len DS) – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu, podľa čl. 9/2b2 DP:

U751: Martin Šebek (AFC Nové Mesto n. Váhom, II. liga), vylúčený za surovú hru – kopnutie súpera podrážkou kopačky do hrudníka v súboji o loptu, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 2 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 9.4.

U752: Goran Matić (MFK Tatran L. Mikuláš, II. liga), vylúčený za surovú hru - udretie súpera lakťom do tváre nadmernou silou v súboji o loptu, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2 DP, od 10.4.

U753: Lukáš Kučera (FK Senica, I. LMD U17), vylúčený za HNS – kopnutie súpera zozadu v neprerušenej hre, bez možnosti hrať s loptou, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 3 súťažné stretnutia, podľa čl. 45/2a DP, od 10.4.

U754: Filip Krull (FK Spišská Nová Ves, I. LSŽ U15), vylúčený za HNS – kopnutie súpera do hlavy v neprerušenej hre, mimo súboja o loptu, podľa čl. 49/1b DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 4 týždne, podľa čl. 49/2b DP, od 9.4.2017.

U755: Peter Krutil (FKM Karlova Ves Bratislava, I. LSŽ U14), vylúčený za HNS – zakázaná hra rukou mimo pokutového územia, zmarenie gólovej príležitosti, podľa čl. 45/1 DP. DS – pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 45/2 DP, od 3.4.

Vylúčení po 2. ŽK. DS – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 9/2b2 DP a čl. 37/3 DP:

U756: Daniel Cvik (FK Dukla B. Bystrica, II. liga), od 9.4.
U757: Denis Ventúra (ŠKF Sereď, II. liga)
U758: Jan Staško (MFK Lokomotíva Zvolen, II. liga), obaja od 10.4.

DS po 5. ŽK – nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na 1 súťažné stretnutie, podľa čl. 37/5a DP:

U759: Miroslav Káčer (MŠK Žilina, Fortuna liga), od 10.4.
U760: Pavol Šafranko (FK DAC 1904 D. Streda, Fortuna liga), od 9.4.
U761: Dávid Keresteš (1. FC Tatran Prešov, Fortuna liga), od 8.4.
U762: František Lády (ŠK Slovan Bratislava B, II. liga), od 10.4.
U763: Timotej Záhumenský (FC ŠTK 1914 Šamorín, II. liga)
U764: Martin Macho (FC Nitra, I. LSD U19), obaja od 9.4.

U765: FK Poprad (Slovnaft Cup ). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch a Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu v stretnutí, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 7. kola Slovnaft Cup-u FK Poprad – MFK Skalica, podľa čl. 71/1, 3a, b, d DP, do 19.4.

U766: Berie na vedomie Správu delegáta zo stretnutia 7. kola Slovnaft Cup-u MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava.

U767: MFK Skalica (Slovnaft Cup). Berie na vedomie žiadosť klubu, bez prijatia ďalších opatrení, podľa čl. 71/5b DP.

U768: FK DAC 1904 D. Streda (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov a k nedostatočnej US (použitie a umožnenie vnesenia pyrotechniky do sektorov domácich a hostí, hrubé verbálne prejavy) počas stretnutia 26. kola Fortuna ligy FK DAC 1904 D. Streda – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3a, b, c, d DP, do 19.4. Žiada o vyčíslenie škody na majetku klubu v sektore hostí.

U769: ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia, Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch, Záznamu o činnosti náhradného rozhodcu v stretnutí a priloženej fotodokumentácie, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky, hrubé verbálne prejavy, vhadzovanie predmetov na HP, vhadzovanie predmetov do ihriska, poškodzovanie zariadenia štadióna) pred a počas stretnutia 26. kola Fortuna ligy FK DAC 1904 D. Streda – ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 71/1, 3a, b, c, d DP, do 19.4.

U770: FC VSS Košice (II. liga). Na základe Správy delegáta zo stretnutia a Oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch, začína disciplinárne konanie a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k HNS divákov (použitie pyrotechniky) počas stretnutia 2. kola II. ligy o postup do FL FC VSS Košice – FC Nitra, podľa čl. 71/1,3a, b, d DP, do 19.4.

U771: ŠKF Sereď (II. liga). Berie na vedomie Správu delegáta zo stretnutia 2. kola II. ligy o postup do FL ŠKF Sereď – MFK Tatran L. Mikuláš, bez prijatia DS.

U772: Alan Gelhorn Fialho. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS uloženej U736 a podľa čl. 41/1, 2 DP, podmienečne upúšťa od výkonu zvyšku DS (1 týždeň) a určuje skúšobnú dobu do 31.7.2017.

U773: Miloš Sekulić. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS uloženej U668 a žiadosť zamieta.

U774: MŠK – Thermál Veľký Meder. Berie na vedomie žiadosť klubu o vyrovnanie odstupného za hráča Ádam Meszáros s klubom MFK Skalica a oznamuje, že finančné vyrovnanie medzi klubmi rieši Komora SFZ pre riešenie sporov.

U775: FK Poprad (Slovnaft Cup). Berie na vedomie podnet klubu, týkajúci sa stretnutia 7. kola Slovnaft Cup-u MFK Skalica – FK Poprad, odohraného dňa 12.4.2017, za údajné HNS trénera domácich Jozefa Kostelníka (verbálne urážlivé prejavy voči hráčovi hostí Stanislavovi Šestákovi pred zahájením stretnutia). Bude pokračovať v šetrení veci, po obdržaní podkladov od delegovaných osôb stretnutia.


FUTSAL

U776: Dušan Dzibela. Berie na vedomie žiadosť o zmenu DS uloženej U705 a žiadosť zamieta.

Najbližšie zasadnutie komisie sa uskutoční 20.4. od 15:00 v sídle SFZ.

Odvolanie proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3, 5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu SFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods. 1 DP).

Komisia rozhodcov

Obsadenie prípravného medzištátneho stretnutia:
19.4. o 16:30 Slovensko 20 – Maďarsko 20: Očenáš, Hrmo, D. Hrčka, Dohál, ihr. Zvolen

Oznamuje termín jarných fyzických previerok rozhodcov SFZ a žien FIFA (bez rozhodcov a AR projektu Šanca) – 1.5. o 10:00 v Tatranskej Lomnici (UT). Pozvánky a rozpis behov budú zaslané elektronickou poštou.

Oznamuje termín letného doškoľovacieho seminára, fyzických previerok rozhodcov SFZ a žien FIFA (vrátane rozhodcov a AR projektu Šanca) – 14. - 15.7. v Banskej Bystrici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenia: Vitko 24. - 25.4., Zemko 22. - 24.4., Šuniar 24.4. - 9.6., nie v pracovné dni, Valent 22. - 24.4, Sluk 28.4., Hancko 5. - 6.5., Vlčej od 10.4. PN, do prihlásenia, Kráľovič 27. - 28.4., Vician 29.4., Ďurčo 5. - 8.5., Barenčík 24. - 27.4.

Úsek DZ-PR SFZ oznamuje termín letného doškoľovacieho seminára delegátov zväzu - pozorovateľov rozhodcov SFZ – 14.7. v Banskej Bystrici. Pozvánky a program budú zaslané elektronickou poštou.

Ospravedlnenie: Fašung 22. – 28.4. (Slovakia Cup).

Komisia delegátov SFZ

Oznamuje termín konania zasadnutia komisie v dňoch 21. – 22.4.2017 v Rajeckých Tepliciach. Pozvánka s programom bola zaslaná elektronickou poštou.

Ospravedlnenie: Medovič 29.4.

Slovenský futsal

Exekutíva v oblasti športovo – technických konaní

  • Súhlasí s predohrávkou stretnutia 8. kola prelínacej súťaže o postup do 1. SLF súťaž. ročníka 2017/18 FC Spartak Trnava Futsal – MFsK Nitra dňa 27.4. o 19:30 v MŠH Trnava.

Exekutíva v oblasti riadenia rozhodcov a delegátov

  • delegovanie na 1. semifinálové stretnutia play-off: 21.4. o 18:20 Slov-matic FOFO Bratislava – Futsal Team Levice (Budáč st., Budáč ml., Kubinec), o 20:30 Across Pinerola Bratislava – ŠK Makroteam Žilina (Bohun, Ježík, Jablonický);

  • delegovanie na 7. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF súťaž. ročníka 2017/18: 21.4. o 19:30 v ŠH Aréna LC: Futsal Klub Lučenec - FC Spartak Trnava Futsal (Botka, Matula, Kuspan), o 20:00 v MŠH Nitra: MFsK Nitra - MIBA B. Bystrica (Belavý, Barta, Krchňavý); 22.4. o 20:30 v ŠH Mladosť BA: KPP Barabéri Bratislava - Grizzly Košice (Fischer, Szkokan, Hrmo);

  • zmeny v delegovaní na 6. kolo prelínacej súťaže o postup do 1. SLF súťaž. ročníka 2017/18: 14.4. o 20:00 MIBA B. Bystrica - Futsal Klub Lučenec (Bohun, Peško, Jablonický), o 20:00 Grizzly Košice - FC Spartak Trnava Futsal (Kopec, Budáč st., Hrmo).

Matrika SF

  • Zaoberala sa podnetom družstva Wild Boys´02 Bratislava a vyhodnotila ho ako neopodstatnený.

Sekretariát

Všetky platné predpisy (poriadky, organizačné pokyny, smernice a iné predpisy) SFZ sú verejne prístupné na www.futbalsfz.sk/sfz-legislativa.

Úradná správa SFZ uverejnená v denníku Šport má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a pre všetky v ÚS uvádzané osoby a subjekty záväzná, je Úradná správa SFZ, zverejňovaná na stránke www.futbalsfz.sk.