angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

V Poprade 30. apríla celodenný sviatok futbalu

07. Apríl 2017

BRATISLAVA (SFZ) - Najšikovnejší hráči Fortuna ligy, ktorí budú známi po Finále súboja zručností, Futbalový festival dievčat, finále Slovenského pohára žien a vrcholom je finále Slovnaft cupu – to všetko počas jedného víkendu, na prelome apríla a mája v Poprade.
Miestom diania je Poprad – Veľká 30. apríla, pre verejnosť vstup zdarma, až na rozhodujúci zápas o najcennejšiu slovenskú pohárovú trofej, finále Slovnaft Cupu sa uskutoční v Národnom tréningovom centre v Poprade 1. mája.  

Energia do ženského futbalu!

Slovenský futbalový zväz v spolupráci s partnerom EPH pripravil na poslednú aprílovú sobotu turnaj v malom futbale dievčat do 12 rokov pod názvom „Energia do ženského futbalu s EPH.“
Na turnaj sa prihlásilo 15 družstiev z celého Slovenska – Spartak Trnava, AS Trenčín, FK Senica, FC Petržalka, GFC Topoľčany, MŠK Trenčianske Teplice, MFK Vranov nad Topľou, Partizán Bardejov, FK Poprad, MFK Ružombrok – Ľubochňa, 1. FC Tatran Prešov, MFK Fomat Martin, ŠKF VIX Žilina, ŠK Štich Humenné,  MFK Nová Baňa, plus FC Baník HN Handlová&Prievidza ako náhradník. Družstvá budú rozdelené do troch skupín po 5, hrá sa systémom každý s každým, následne sa hrá podľa zvoleného modelu o umiestnenie.
V rámci celého dňa absolvujú všetci účastníci športový a sprievodný program, ktorý obsahuje zaujímavé súťaže (v presnosti striel na bránku, meranie rýchlosti striel, 9-metrová šmýkačka, skákací hrad, trampolína, nafukovacie gule, autíčko pre najmenších, minifutbal, prihrávka zo vzduchu o odrazovú stenu, hlavičkovanie do odrazovej steny, súťaž v žonglovaní), stretnutie s ligovými futbalistami, aktérmi Finále súboja zručnosti, a ďalšie atrakcie.
Finále súboja zručnosti
Už na jeseň sa konali na štadiónoch Fortuna ligy jednotlivé kolá Súboja zručností. Štyria hráči z každého prvoligového klubu futbalistov súťažilo postupne medzi sebou rozdalo v štyroch disciplínach: minibránky, 7x brvno, vzdušný slalom a tvrdá strela. Vo finálovom súboji v Poprade sa predstavia tí najlepší!
Kto postúpil do finále? Igor Šemrinec a Jakub Paur (AS Trenčín), Erik Jirka (Spartak Trnava), Martin Ljubičič (DAC 1904 Dunajská Streda), Pablo Podio (ŽP Šport Podbrezová), Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Jakub Mareš (MFK Ružomberok), Karol Karlík (Zlaté Moravce), Stanislav Danko (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Kopičár (FK Senica), Joeri de Kamps (Slovan Bratislava), Ján Dzurík (1. FC Tatran Prešov), Pavol Šafranko (DAC 1904 Dunajská Streda) obdržal divokú kartu organizátorov a Stanislava Šestáka (FK Poprad) pozvali ako čestného hosťa podujatia.
Každý aktér súťaže bude mať len jeden pokus, disciplíny absolvuje za sebou, prvá je minibránky, posledná tvrdá strela. Ráta sa výsledný čas a počet dosiahnutých bodov. Najšikovnejší si prevezmú ocenenia na záverečnom galavečeri.