WU17 – Slovenky si poradili aj s Čiernou Horou a sú späť v áčku, tréner Jelšic: Zaslúžene sme vyhrali a postúpili

Utorok, 7.11.2023 15:18 | Posledná aktualizácia 7.11.2023 15:19

VILNIUS (SFZ) – Paráda! Slovenské reprezentantky do 17 rokov spečatili v utorok víťazstvom 4:0 nad Čiernou Horou návrat do Ligy A.

Naše dievčatá nenechali v stretnutí nič na náhodu a už od úvodu zatlačili hráčky súpera na ich polovicu. Aktívny vstup slovenských reprezentantiek priniesol ovocie v 6. min. Kerešová vypichla na našej polovici Čiernohorkám loptu, posunula ju na Slukovú, tá krásnym milimetrovým pasom vysunula Bučkovú. Futbalistka Slovácka z prvej poslala loptu do osi ihriska, kde si nabehla Havalec, ktorá zoči-voči brankárke Jovetič otvorila skóre – 1:0.

Plamene pred bránkou Čiernej Hory šľahali aj v 38. min. Pekárová našla hlavu Slukovej, tá z bezprostrednej blízkosti nasmerovala loptu len do rukavíc gólmanky Jovetič.

Do prestávky sa Slovenky tešili z gólu ešte raz. Aktívnym napádaním pri stredovom kruhu získali naše dievčatá v 43. min loptu. Tá sa cez Kerešovú, Glodovú, Slukovú a opäť Kerešovú, ktorá poslala kolmicu za obranu súperiek, dostala až k Havalec. Zakončovateľka Ružomberka strelou na vzdialenejšiu žrď zvýšila na 2:0 a stanovila prvopolčasový výsledok.

Gólostroj pokračoval aj po prestávke. Lopta sa v 56. min odrazila k Slukovej, ktorá približne z 25 metrov od bránky vystrelila, jej projektil zastavila až sieť – 3:0.

Sluková bola pri chuti a prsty mala aj v štvrtom presnom zásahu. V 69. min vystrelila ľavačkou z hranice šestnástky, Jovetič loptu vyrazila len pred seba. Dobiehajúca Kramlíková ju doťukla za čiaru – 4:0, čím uzavrela skóre stretnutia.

Slovenky v prvom meraní síl v sobotu zdolali 3:0 Litvu. So ziskom šiestich bodov sa umiestnili na 1. mieste v skupine B5. Boje v nej uzavrie v piatok duel Čierna Hora – Litva.

HLAS PO ZÁPAS
JOZEF JELŠIC (tréner Slovenska WU17): „Mali sme výborný vstup do zápasu, súperky sme veľmi dobre napádali, z čoho sme vyťažili aj prvý gól, ktorý nám pomohol. Počas celého zápasu sme Čiernohorky do ničoho nepustili, bolo to o tom, koľkokrát sa presadíme. Do stavu 2:0 je to vždy otvorené, keď padol tretí gól, tak bolo už po zápase. Koniec zápasu sme si postrážili. Zaslúžene sme vyhrali a postúpili.“