angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Zápas s Ugandou napokon neoficiálny

15. Február 2017

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v kalendárnom roku 2017 svoj prvý oficiálny zápas až 26. marca na Malte v rámci kvalifikácie MS 2018. Oba zápasy tímu Slovenska, ktorý v prvej polovici januára absolvoval prípravný kemp v Spojených arabských emirátoch, tak majú neoficiálny status.

V prípade zápasu so Švédskom to bolo známe už od začiatku, keďže aj náš súper pricestoval do Abú Dhabí s ligovým výberom. Duel s Ugandou, ktorá sa pripravovala v rámci asociačného termínu FIFA na Africký pohár národov, pôvodne figuroval v kalendári FIFA na jej oficiálnej web stránke ako oficiálny (priateľský). K jeho zmene na neoficiálny (teda taký, ktorého výsledok sa nezapočítava do FIFA rankingu) došlo v deň jeho konania, čo potvrdilo jej príslušné oddelenie (Data Management), ako aj vedúci medzinárodného a organizačného oddelenia SFZ Peter Palenčík - upresnil, že vtedy so zmenou klasifikácie zápasu súhlasila Uganda.

Neoficiálnymi zápasmi (nezapočítavanými do FIFA rankingu), ktoré sa v danom období odohrali v Spojených arabských emirátoch, boli aj duely Švédsko - Pobrežie Slonoviny, Maroko - Fínsko či Fínsko - Slovinsko. Z hľadiska histórie a štatistiky to znamená že Šulla, Jakubech, Kotula, Vavro, Králik, Bukata, Huk, Gergel, Káčer, Škvarka, Oršula, Šafranko, Malec, Guba a Hlohovský si na svoj prvý oficiálny reprezentačný štart musia počkať, Denis Vavro aj na svoj prvý reprezentačný gól.