21-ka s Ukrajinou nerozhodne 1:1

Streda, 1.6.2016 19:00 | Posledná aktualizácia 2.6.2016 08:25

POPRAD (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) – Slovenská 21-ka remizovala v Poprade s výberom Ukrajiny U20 1:1 v pokračovaní dlhodobej súťaže Challenge Trophy.

Slováci vstupovali do zápasu ako priebežní lídri Challenge Trophy, no bez Zreľáka, Bera, Škriniara či Rusnáka, hráčov základnej zostavy, sa nevedeli dostať do tempa. Naopak mladí Ukrajinci nahrádzali skúsenosti dobrým pohybom a v ofenzívnej činnosti nezaostávali ani kombinačne.

Prvú veľkú šancu zápasu spálil v 9 min. Tomáš Vestenický po prihrávke od Miroslava Káčera, zvnútra šestnástky namieril len do brániaceho hráča. Ukrajinci svoje akcie podnikali hlavne po krídelných priestoroch. Finálna fáza Slovákom v prvom polčase nevychádzala, naopak do zakončenia sa v 19. min dostal agilný Mykhailichenko, jeho pokus z diaľky však Chovana neprekvapil. V 30. minúte sa k hlavičke dostal Hutsuliak, chýbala však väčšia razancia. O dve minúty to už Ukrajincom vyšlo. Po dlhom centri z ľavej strany vrátil loptu do ohňa Ochigawa a nikým nekrytý Oleksii Shchebetun hlavou namieril do siete. Slovenské mužstvo počas úvodných štyridsaťpäť minút ani raz neohrozilo brankára Bezruka, načo tréner Hapal reagoval v prestávke zmenami v zostave.

V druhom polčase sa obraz hry výrazne zmenil. Slováci hrali aktívnejšie, odvážnejšie a agresívnejšie z čoho pramenili aj gólové príležitosti. Bol to práve striedajúci Michal Faško, ktorý zamestnal Bezruka v 52 min. z priameho kopu po faule na prenikajúceho Lobotku. V 55 min. prenikol do šestnástky aktívny Faško, po jeho strele sa k dorážke dostal z bezprostrednej blízkosti Tomáš Brigant, avšak všade prítomný kapitán Ukrajiny Ochigawa zastúpil Bezruka na bránkovej čiare. Zvýšená aktivita priniesla napokon vyrovnanie. V 76 min. sa k centru dostal na pravej strane Mihalík, hlavička Pavla Šafranka skončila po zákroku Bezruka na brvne, no z následnej dorážky sa presadil Martin Chrien.

Sokolíci sa snažili o dosiahnutie víťazného gólu, no do vážnejšej gólovej príležitosti sa už nedostali. Naopak o víťazstve hostí mohol rozhodnúť Hutsuliak po centri Kravetsa, zblízka však v ťažkej pozícii netrafil priestor brány.

Slovákom po dvoch odohratých zápasoch v Challenge Trophy patrí prvá priečka so štyrmi bodmi. Naďalej platí, že v roku 2016 ešte 21- ka neokúsila trpkosť prehry.

SLOVENSKO 21 - UKRAJINA 20 1:1 (0:1)

Góly: 76. Chrien - 33. Shchebetun
ŽK: 70. Lobotka, 77. Niňaj - 75. Hutsuliak, 77. Zotko, 83. Knysh
ČK: 88. Grachov
R: Haidiner - George, Ghiciulescu (všetci Rumunsko), 1205 divákov

SLOVENSKO "21": Chovan (62. Rodák) – Valjent (46. Chvátal), Niňaj, Šatka, Mazáň - Lobotka, Chrien, Káčer (46. Faško) – Brigant (71. Haraslín), Mihálik, Vestenický (59. Šafranko).

UKRAJINA "20": Bezruk - Grachov, Lobay (80. Chobotenko), Zotko, Ochigava (70. Kravets) – Kazakov (79. Korobenko), Pikhalonok – Hutsuliak, Mysyk (62. Knysh), Mykhailichenko – Shchebetun (66. Kornev).

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR 21)"Dva rozdielne polčasy. V prvom nám chýbal pohyb a agresivita. Ukrajina bola silná na lopte. Druhá polka bola už lepšia, začali sme lepšie kombinovať, vypracovali sme si šance, avšak nedokázali sme streliť viac ako jeden gól. Tieto zápasy nám slúžia hlavne k príprave. Všetci si musíme uvedomiť, že v každom zápase musíme hrať s maximálnym nasadením a agresivitou."

Branislav Niňaj (obranca SR 21)".S prvým polčasom nemôžeme byť spokojný, Ukrajina nás prehrávala. Dnes sme sa jednoducho nevedeli dostať do tempa. V prvom polčase nám to odskakovalo, v druhom boli sme lepší ako Ukrajina, ale celkovo nám chýbala dnes herná pohoda. Chceli sme ich viac dostávať pod tlak to sa nám nepodarilo. Zaslúžená remíza."