Baráž o FL – Poprad do odvety s dvojgólovým náskokom, Šesták: Všetko je otvorené, Kleščík: Verím, že zabojujeme

sobota, 01.06.2019
|
Posledná aktualizácia 01.6.2019 17:58
Kleščík (vľavo) pred odvetou zbrane neskladá, Šesták (vpravo) bude v Žiline ako doma.
autor: Oliver Ondráš, zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Sú krok od historicky prvej účasti medzi slovenskou klubovou elitou. Reč je o futbalistoch FK Poprad, ktorí v úvodnom barážovom zápase zdolali na domácom ihrisku AS Trenčín 2:0. Pred dnešnou (sobota) odvetou sú k postupu bližšie ako zachráňujúci sa Trenčania. Tí sa však ešte s najväčšou pravdepodobnosťou pobijú o zvrátenie nepriaznivého vývoja dvojzápasu. Výkop duelu je o 17.00 h na štadióne MŠK Žilina a naživo ho vysiela aj FutbalnetTV.

Tréner Popradčanov Marek Petruš si uvedomuje, že ešte nie je o ničom rozhodnuté. „Baráž rovná sa pohár, preto je dôležité, že sme doma neinkasovali. Aj v odvetnom zápase však musíme hrať rovnako koncentrovane ako v prvom súboji od prvého až po posledného hráča a dodržiavať všetky taktické pokyny. Šance vidím stále rovnaké pre oba tábory, možno 51 ku 49 v náš prospech,“ povedal pre fkpoprad.sk Petruš.

Bývalý reprezentant a zakončovateľ Popradu Stanislav Šesták pozná žilinské futbalové zázemie veľmi dobre. Dres MŠK obliekal v rokoch 2004 až 2007. „Ani v Žiline nepredáme svoju kožu lacno. Domáci zápas to bude skôr pre mňa ako pre Trenčín. Všetko je otvorené, hrá sa na umelej tráve. Osobne sa na zápas veľmi teším. Aj my máme technických hráčov, rozhodovať bude srdiečko. Favoritom je stále náš súper, ale hlava robí strašne veľa. My môžeme byť uvoľnení a urobíme maximum, čo bude v našich silách,“ vravel pre klubový web Šesták.

Popradčania v II. lige obsadili 2. miesto a to im zaručilo účasť v baráži.
autor: Facebook FK Poprad, zdroj: Facebook FK Poprad

Trenčania sú súčasťou najvyššej súťaže od sezóny 2011/12. Ak chcú hrať vo Fortuna lige aj v ďalšom ročníku, musia predviesť lepší výkon ako v utorok v Poprade. „Našou komplikovanou hrou sme sa sami dostali pod tlak. Hlavne v prvom polčase súper dobre využíval priestory za našimi chrbtami,“ uviedol pre astrencin.sk kapitán Peter Kleščík a pokračoval: „Súper nás prevýšil v agresivite, túžbe. Jednoducho vo všetkom. Verím však, že sa vieme dať dokopy a zabojovať…“ Doplnil ho brankár Igor Šemrinec: „Od mája míňame jednu šancu za druhou na záchranu v lige. Máme pred sebou posledný zápas. Ďalšia možnosť už nebude. To hovorí za všetko.“

Ak by sa v sobotu skončil zápas v riadnom hracom čase 2:0 pre Trenčín (stav po dvoch zápasoch v riadnom čase by bol 2:2 – pozn.), tak by podľa súťažného poriadku SFZ a jeho článku 18 nasledovalo po päťminútovej prestávke predĺženie 2 x 15 minút so zmenou strán. Ak zostane aj po predĺžení gólový pomer rovnaký, rozhodnú o víťazovi kopy zo značky pokutového kopu.


Zostrih z prvého zápasu FK Poprad - AS Trenčín 2:0


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
Fortunaliga
Klub
ASTrenčín
Klub
FKPoprad
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.