Baráž o FL – Popradčania a Trenčania zvedú prvú bitku o najvyššiu súťaž

utorok, 28.05.2019
|
Posledná aktualizácia 28.5.2019 09:11
Trenčania zabojujú proti Popradu o zotrvanie v najvyššej súťaži.
autor: Facebook AS Trenčín, zdroj: Facebook AS Trenčín

BRATISLAVA (SFZ) – Kto z koho? Prvoligový Trenčín alebo druholigový Poprad? To je pred barážou o Fortuna ligu jediná otázka. Dvojzápas o miestenku do najvyššej súťaže začína dnes (utorok 28. mája o 19.00 h) prvým meraním síl pod Tatrami. Odveta je na programe 1. júna o 17.00 h na štadióne MŠK Žilina. FutbalnetTV odvysiela obe stretnutia naživo.

Popradčania sa do baráže prebojovali z 2. miesta v II. lige a budú bojovať o premiérovú účasť v najvyššej súťaži, odkedy vznikla samostatná Slovenská republika v roku 1993. „V barážových stretnutiach proti Trenčínu musíme určite podať lepší výkon ako to bolo proti Petržalke (0:1). Musíme hrať lepšie v defenzíve, lebo vieme o kvalite súpera, čo sa týka útočnej fázy hry. Na druhej strane si myslím, že majú rezervy v obrannej fáze hry, kde máme typologicky kvalitných hráčov, ktorí sa môžu presadiť. Budeme sa snažiť nastoliť takú taktiku, ktorá bude úspešná. Trenčín hral pred trištvrte rokom vynikajúce zápasy v Európskej lige a celé Slovensko mu fandilo a tlieskalo, aký parádny futbal predvádzal. Samozrejme, od tej doby pretieklo veľa vody a po príchode trénera Galáda našlo mužstvo aspoň v defenzíve nejakú hernú tvár a dostáva menej gólov. Favoritom sú oni, my môžeme len prekvapiť,“ povedal pred utorkovým stretnutím tréner FK Poprad Marek Petruš pre klubový web.

Popradčanom v posledných dvoch zápasoch tejto sezóny vypomôže aj ich kanonier Stanislav Šesták, ktorý dal v tejto sezóne 16 gólov a bol najlepším zakončovateľom tímu. „Favorit je jasný. Musíme zabojovať, ale ten zápas si aj užiť. V posledných zápasoch, keď sme museli vyhrať, sme boli v nejakom kŕči a tie výsledky neboli také, aké tie predchádzajúce. Zbrane neskladáme, Trenčín bol dlhý čas v kríze. Sú favorit, oni musia tvoriť, my môžeme hrať zo zabezpečenej obrany. Uvidíme, ako to dopadne,“ vravel Šesták pre fkpoprad.sk.

Popradčania skončili v II. lige na druhom mieste a zabojujú o Fortuna ligu v baráži proti Trenčínu.
autor: Facebook FK Poprad, zdroj: Facebook FK Poprad

Trenčania budú bojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži, v ktorej sú nepretržite od sezóny 2011/12 a počas tohto obdobia získali dva majstrovské tituly (2014/15 a 2015/16). „Nečaká nás nič jednoduché, Poprad je doma silný, má skúsených chalanov do ofenzívy a na to si musíme dať pozor. Verím tomu, že my svoju menšiu neskúsenosť nahradíme mladíckou dravosťou a entuziazmom a zápas zvládneme. Týmito dvoma stretnutiami môžeme sezónu zachrániť a verím, že k tomu aj takto pristúpime a zvládneme to. Kvalitu do ofenzívy máme, verím, že góly sa nám podarí streliť. Musíme dať do toho srdiečko, lebo v týchto dueloch rozhoduje aj charakter,“ uviedol pre astrencin.sk kapitán tímu Peter Kleščík

Druhým najlepším strelcom mužstva v sezóne spod hradu Matúša Čáka bol s ôsmimi gólmi Holanďan Joey Sleegers. „Poprad sa bude biť o postup, my musíme zabojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži. Bude to veľmi dôležité stretnutie pre nás aj pre klub. Musíme zaň bojovať a zachrániť Fortuna ligu,“ dodal Sleegers.

Zápas s výkopom o 19.00 h môžete sledovať na Futbalnet TV.

Značky
Súťaž
Fortunaliga
Autor
Branislav Sarňák
Klub
ASTrenčín
Klub
FKPoprad
Mohlo by vás zaujímať

2021 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

22.4.2021 14:13

2020 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:14

2019 - Prerozdelenie príspevkov podľa § 69 ods. 5 písm. a) a písm. b) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe

08.4.2021 13:17

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.