Čierna smutná sobota: slovenský futbal prišiel o talentovaného futbalistu

Posledná aktualizácia 23.11.2019 22:20

RUŽOMEBOK (SFZ) – Čierna sobota pre slovenský futbal. Mládežnícky reprezentant Slovenska Adrián S. podľahol následkom zranení 23. novembra 2019.

V piatok normálne odtrénoval, spoluhráči ani nik z okolia nemohli tušiť, že na sobotňajší zápas sa už nedostaví.

Stalo sa niečo pre všetkých nepochopiteľné: pádom zo siedmeho poschodia si privodil vážne zranenie, priamo ohrozujúce jeho život. Napriek veľkému úsiliu lekárov skonal mladý muž v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku v sobotňajších popoludňajších hodinách. “Podľahol svojim mnohopočetným zraneniam,” povedala pre denník Nový čas Petra Dišková, hovorkyňa nemocnice.

Príčina tragédie nie je známa. Polícia vylúčila cudzie zavinenie. 

Stretnutie dorasteneckej ligy Ružomberok – Senica bolo pre tragédiu odložené.

“Prepáčte, veľmi ťažko sa mi hľadajú slová. Zasiahlo ma to tak bolestivo, že ešte sám neviem, ako sa k tej správe postaviť. Naposledy sme boli spolu pri zraze a následnom dvojzápase v Rumunsku, bol to normálny mladý chalan, talentovaný futbalista. Na najbližší výjazd do Čiernej Hory bol medzi náhradníkmi, dohodli sme sa tak s jeho materským klubom. Rátal som s ním opäť na jar pre náš národný tím,“ zložito nachádzal slová tréner reprezentačnej osemnástky Stanislav Macek. “Dovoľte mi vyjadriť úprimnú ľútosť rodine a najbližším,“ požiadal ešte o možnosť prejaviť sústrasť.

Slovenský futbalový zväz  vyjadruje rodine a všetkým pozostalým hlbokú úprimnú sústrasť.


SFZ
Značky
Osoba
Adrián S.
Reprezentácia
SR 18
keywords
úmrtie
Autor
SFZ
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.