DEMIŠPORT LIGA – 14. kolo: Dvojgólové výhry Ružomberka, Žiliny a Petržalky

Pondelok, 26.2.2024 07:48 | Posledná aktualizácia 26.2.2024 08:00
Na ilustračnej snímke družstvo FC Petržalka ženy.
autor: Martin Gabura, zdroj: FB FC Petržalka

BRATISLAVA (SFZ) – Neúplné 14. kolo najvyššej domácej ženskej súťaže prinieslo tri víťazstvá domácich tímov, zhodne dvojgólovým rozdielom. Žilinčanky zdolali Trenčín, Ružomberok futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica a FC Petržalka si pripísal tri body po výhre 2:0 nad GFC regionálna akadémia.

Prvý gól v kalendárnom roku 2024 strelila hráčka banskobystrickej Dukly Monika Havranová v 23. min duelu v Ružomberku, za domáce hráčky vyrovnávala skóre dve minúty pred polčasovou prestávkou Bianka Bruníková. Skóre zápasu zostalo nezmenené až do 79. minúty, kedy Jana Maslová gólom z pokutového kopu poslala domáci tím do vedenia a skóre na 3:1 v prospech Ružomberčaniek uzavrela v 82. min vlastným gólom Monika Havranová. Víťazstvo domácich zároveň znamená, že sa posunuli na čelo tabuľky o bod pred Myjavu, ktorá má jeden zápas k dobru.

V Žiline sa ujali domáce vedenia v 18. min, autorkou presného zásahu bola Laura Čelková. Družstvo AS Trenčín odpovedalo už o deväť minút neskôr po góle Kláry Cabúkovej, no strelecky disponovaná Čelková pridala pred prestávkou druhý gól a nasmerovala svoj tím k víťazstvu. To podtrhol v 76. min gól domácej Daniely Michalcovej, ktorý spečatil výhru Žiliny nad Trenčínom v pomere 3:0.

Sobotňajší program uzavrel duel v Petržalke, v ktorom domáce hráčky zdolali tím GFC regionálna akadémia 2:0. Vyrovnaný zápas priniesol rozuzlenie v poslednej štvrťhodine, kedy Petržalčanky strelili v rozpätí troch minút dva góly a to sa ukázalo ako rozhodujúce. V 79. min sa strelecky presadila Mária Rigová, o dve minúty neskôr pridala druhý gól hrajúca trénerka Ivana Balážiková.

V dohrávkach 14. kola hostia 6. marca hráčky prešovského Tatrana na domácej pôde FC Spartak Trnava, bratislavský Slovan sa stretne 26. marca s myjavským Spartakom.