SFZ

DEMIŠPORT LIGA – V 16. kole aj derby Trnava – Slovan, či súboje o hornú polovicu tabuľky

Piatok, 3.3.2023 16:00 | Posledná aktualizácia 3.3.2023 10:21

autor: GFC Topoľčany, zdroj: Facebook GFC Topoľčany

BRATISLAVA (SFZ) – Štyri zápasy 16. kola najvyššej ženskej súťaže sú na programe v sobotu a nedeľu. Duel FC Petržalka – Spartak Myjava futbalistky predohrali 19. februára, tri body si na konto pripísali po výhre 8:0 kopaničiarky, ktorým patrí prvá priečka.

Ťahákom kola bude derby FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava, ktorého výkop je v úvodný hrací deň o 11.00 h. Trnavčanky sú v tabuľke tretie, slovanistky druhé. Stretnutie v 7. kole vyhrali belasé 3:0. Družstvá kopírujú mužských kolegov, ktorých tiež čaká počas víkendu vzájomný duel a aj postavenie v tabuľke je totožné.

V sobotu od 11.00 h si zmerajú sily aj hráčky AS Trenčín s MFK Dukla Banská Bystrica. Domáce sú na 6. mieste, hostky o dve pozície vyššie a delia ich len dva body. Obe družstvá pokukujú, aby v nadstavbe hrali v skupine o víťaza. V prvom vzájomnom zápase zvíťazili Banskobystričanky 4:2.

V úvodný hrací deň o 17.00 h vybehnú na ihrisko aj futbalistky FC Union Nové Zámky a GFC regionálna akadémia. Novozámčanky sú v tabuľke posledné, hráčky GFC sú na siedmej priečke. V 7. kole sa tešilo z troch bodov družstvo GFC, ktoré triumfovalo 4:0.

Kolo uzavrie nedeľný súboj MFK Ružomberok – MŠK Žilina. Výkop je na programe o 10.00 h. Ružomberčanky sú aktuálne na 5. priečke a bojujú o to, aby sa po základnej časti umiestnili v hornej polovici tabuľky. Žilinčanky sú predposledné. Na jeseň sa z výhry 4:1 tešili futbalistky s ružou na drese.