angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Devätnástka v La Mange: Nielen sa zúčastniť

08. Február 2017

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentácia do 19 rokov mala na stredu naplánovaný odlet do španielskeho stediska La Manga na Turnaj 4 krajín.

 

Národný tím, ročník narodenia 1998, čaká v marci kvalifikačný turnaj druhej fázy, tzv. Elite Round, na ktorom bude bojovať o postup na júlový šampionát v Gruzínsku s Nemeckom, Srbskom a Cyprom. Turnaj v La Mange je súčasťou prípravy naň, tréner Milan Malatinský povedie svoj výber na ňom už tretí raz.

Vyhovuje nám prostredie, atmosféra i kvalita turnaja. Traja ťažkí súperi preveria mužstvo,” povedal tréner, ktorý berie hráčov ako dospelých, preto trvá na ich označení ako mužstvo, nie družstvo.

Turnaj nie je typická generálka, tou bude 8. marca duel v Rakúsku, do La Mangy necestoval kompletný káder, z nominácie napokon vypadli ešte dvaja futbalisti: Lénárta (Videoton) zradilo koleno, Dubeca (Trnava) Malatinský po dohode s trénerom Spartaka Karhanom nepovolal. ”Dáva nám to tak príležitosť vyskúšať ďalších hráčov,” hľadal tréner v situácii pozitívum. Šanca sa naskytla aj trom hráčom z reprezentačnej osemnástky. ”Keďže som trénerom aj tohto výberu, poznám ich, povolal som Majdána, Kozlovského a Špiriaka. Prví dvaja už s devätnástkou boli, Špiriak bol výborný v januári na Granatkinovom memoriáli, chcem ho vidieť teraz v tejto kategórii.”

V mysliach všetkých už rezonuje Elite Round v marci, Malatinský priznal, že predstavu o zložení kádra na kvalifikačný turnaj má. ”Musím však povedať ale... Želám si, aby boli všetci kandidáti zdraví. A nebránime sa konkurencii, takže aj turnaj v La Mange môže niekoho ďalšieho posunúť k Elite Roundu.”

Tri zápasy v Španielsku sú náročnou previerkou, súperi prezentujúci odlišný štýl futbalu vystavia mladým Slovákom vysvedčenie z kvality. Ale ako v La Mange, tak v marci v kvalifikácii v Nemecku nie je cieľom Malatinského výberu len účasť. Pre tím je dôležité vnútorné nastavenie, v ňom máme všetci jasno. Poviem to tak: nepodceňujeme nikoho v žiadnom zápase, ale do žiadneho nejdeme v pozícii vopred porazeného.”

V kádri nie je toľko legionárov, ako bolo predtým – keďže vypadol Lénárt, ostali traja: Herc z Wolverhamptonu, Baumgartner zo Sampdorie a Adamec zo St. Pöltenu – lídrami sú tak aj hráči zo slovenských klubov. ”Samozrejme, je to tak! Primárna je výkonnosť a potom súdržnosť tímu. Fantasticky funguje v kabíne chémia, hráči sa tešia na každý zraz, navzájom sa vítajú, celý čas sa povzbudzujú. To je prvý predpoklad, že môžeme byť úspešní,“ povedal tréner Malatinský. Nemyslel len turnaj v La Mange...

 

PROGRAM V LA MANGE

10.2. o 16:00 SLOVENSKO U19 - Portugalsko U19


12.2. o 16:00 SLOVENSKO U19 - Nórsko U19


14.2. o 13:00 SLOVENSKO U19 - Írsko U19