e-Futbal – V derby s Českom ťahali Slováci za kratší koniec, Haraslín: V prvom rade šlo o zábavu

Posledná aktualizácia 04.5.2020 20:54
autor: FutbalnetTV, zdroj: Futbalnet

BRATISLAVA (SFZ) – Súboje medzi Slovenskom a Českom majú vždy špeciálny náboj a pútajú pozornosť veľkého množstva priaznivcov z oboch fanúšikovských táborov. Tentoraz si tieto dve krajiny zmerali sily e-futbale v hre PES 2020. Tri razy vyhrali v riadnom hracom čase Česi, raz triumfovali po predĺžení a jedenkrát sa tešili z výhry Slováci, tí zvíťazili v poslednom súboji po jedenástkovej lotérii.

Jedno stretnutie trvalo 2x5 minút, v prípade remízy nasledovalo predĺženie a penaltový rozstrel. Slovenské farby hájili reprezentant Lukáš Haraslín a náš zástupca v kvalifikácii eEURO 2020 Juraj Bojko. Za Česko bojoval niekdajší reprezentant do 21 rokov Karel Knejzlík a e-hráči s prezývkami „syky“ a „KillDalos“. „Dostal som najskôr pozvánku na jeden, potom som sa dozvedel, že budem hrať aj proti ,profíkovi‘. Chcem sa pobiť o čo najlepšie výsledky. Verím, že sa aj dobre zabavíme,“ povedal pred úvodným zápasom slovenský krídelník Lukáš Haraslín. Ako vyzerala jeho príprava na pondelkový herný večer? „Pred týmto derby s Českom som hral túto hru asi tri razy. Zahrali sme si pár stretnutí s Jurajom (Bojko – druhý hráč, pozn.),“ vyhlásil hráč talianskeho US Sassuolo Calcio.

autor: FutbalnetTV, zdroj: FutbalnetTV

V úvodnom zápase za slovenskú stranu nastúpil Juraj Bojko a za Česko „syky“. Aktívnejší v stretnutí bol náš hráč, ale nedokázal využiť viacero veľkých šancí. „Syky“ premenil svoje príležitosti a vyhral 2:1. Náš jediný zásah v dueli zaznamenal Pavol Šafranko.

V druhom stretnutí si zmerali sily náš reprezentant Lukáš Haraslín a niekdajší český mládežnícky reprezentant Karel Knejzlík. V riadnom hracom čase gól nepadol o výsledku sa rozhodlo v predĺžení, v ktorom Knejzlík strelil dva góly. „Mrzí, že som dostal lacný, ale pekný gól na konci prvého predĺženia. Musím ešte veľa trénovať, súper zaslúžene vyhral. Okrem šance z úvodu zápasu som nemal ďalšiu a keď nedám gól, tak nemôžem vyhrať. Teraz ide o zábavu, dôležitejšie bude, ako to bude vyzerať proti Čechom na ihrisku,“ okomentoval svoj prvý zápas Haraslín.

V treťom zápase bola na programe štvorhra. Naša dvojica nastúpila proti „sykymu“ s Knejzlíkom. Českí hráči otvorili skóre po polhodine hry zásluhou presného zásahu Jankta a konečný výsledok na 2:0 stanovil Schick. „Na to, že sme hrali prvý raz spolu, nebolo to až také zlé. Pre mňa ako futbalistu je hra trošku nereálna. Sme tu však pre zábavu,“ uviedol Haraslín.

autor: FutbalnetTV, zdroj: FutbalnetTV

V štvrtom pondelkovom súboji si zmerali sily Haraslín a „KillDalos“. Úvod zápasu patril nášmu hráčovi, dokonca zahrával aj penaltu, ale nepremenil ju. Potom prevzal opraty zápasu český hráč a dvoma gólmi Vydru šiel do náskoku 2:0. V 85. min korigoval stav na 1:2 Mak. Posledné slovo však mal „KillDalos“, ktorý prostredníctvom Jankta v nadstavenom čase zvýšil na konečných 3:1.

V záverečnom zápase nastúpili jednotky Slovenska a Česka e-futbalu hry PES 2020 Juraj Bojko – „KillDalos“. Prvý polčas duelu gól nepriniesol, v závere druhého polčasu padli dva. Najskôr v 90. min skóroval Šafranko – 1:0, ale v šiestej minúte nadstaveného času vyrovnal Darida na 1:1. V následnom predĺžení gól nepadol a o osude súboja rozhodol jedenástkový rozstrel. V ňom sa tešili naši chlapci. „Bola to dobrá myšlienka, išlo o zábavu hoci sa mi nepodarilo vyhrať ani jeden duel. Mohli sme si futbal vyskúšať inak, ako ho poznáme na ihrisku,“ zhodnotil herné popoludnie Haraslín.

Ako sa hralo proti Česku druhému nášho zástupcovi Jurajovi Bojkovi? „Bola to super akcia, som veľmi rád, že som sa na nej mohol zúčastniť. Boli to lepšie zápasy ako na eEure, dnes sa totiž veľmi netaktizovalo a bolo to o zábave. Veľmi sa mi páčila štvorhra s Lukášom Haraslínom, možno ak by sme si ju dopredu vyskúšali v niekoľkých zápasoch, dopadla by lepšie. Škoda mojej úvodnej prehry, kde som bol o niečo aktívnejší ako ,syky‘, ale nevyužil som svoje veľké šance. Najviac ma teší výhra nad ,KillDalosom‘, hoci bola až po penaltách. Verím, že sa na podobnej akcii budem môcť ešte v budúcnosti zúčastniť,“ okomentoval Juraj Bojko pondelkové herné popoludnie.

Sumár výsledkov
prvý zápas:
Juraj Bojko – „syky“ 1:2 (0:1), góly: 69. Šafranko – 41. Souček, 59. Schick
druhý zápas: Lukáš Haraslín – Karel Knejzlík 0:2pp (0:0, 0:0), góly: 106. a 111. Schick
tretí zápas: Juraj Bojko / Lukáš Haraslín – „syky“ / Karel Knejzlík 0:2 (0:1), góly: 30. Jankto, 74. Schick
štvrtý zápas: Lukáš Haraslín – „KillDalos“ 1:3 (0:1), góly: 85. Mak – 24. a 62. Vydra, 90+. Jankto
piaty zápas: Juraj Bojko – „KillDalos“ 1:1 pp (0:0, 0:0), 4:3 na 11m, góly: 90. Šafranko  – 90+. Darida, ČK: Vavro


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
eFutbal
Osoba
Lukáš Haraslín
Osoba
Juraj Bojko
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SFZ – Výkonný výbor odhlasoval zákaz všetkých súťaží mládeže, žien a dievčat

28.5.2020 15:45

SFZ/ Pracovná skupina pre RaPP – Legislatívne návrhy na plynulejší reštart futbalového života

28.5.2020 07:43

II. liga – Richtárik po rokovaní Komisie: Na VV SFZ dávame návrh, aby súťaž predčasne ukončil

27.5.2020 15:39

Zaregistruj sa na druhý turnaj SFZ Home Challenge a zahraj si proti Ondrejovi Dudovi

29.5.2020 09:25

Slovnaft Cup – Spoznali sme semifinálové dvojice, finále na NFŠ

26.5.2020 14:51

SFZ/LOSS – Ak chcú všetci nájsť riešenie, je to dobrá cesta

25.5.2020 15:50

SFZ - Odporúčania pre VV SFZ súvisiace s Fortuna ligou a náväznosťou na II. ligu

24.5.2020 13:22

SR A – rekordy a zaujímavosti: Vydarené gólové debuty, výnimočný hetrik Šeba

24.5.2020 11:32

SR A – Hancko pred opätovným štartom českej ligy: Zápasové napätie mi už chýbalo

22.5.2020 16:07

SFZ – Na úvod SFZ Home Challenge triumf hráča „Hrjesik992“, v exhibičnom dueli zdolal Haraslína

22.5.2020 19:54

SFZ - Futbal stratil šikovného človeka JUDr. Jaroslava Lovašša

26.5.2020 07:32

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner