EL - Trenčín a Trnava sa chcú cez Larnaku a Ľubľanu dostať na futbalovú mapu Európy

streda, 22.08.2018
|
Posledná aktualizácia 22.8.2018 20:25

ŽILINA (SFZ/PETER ZEMAN,TASR) - AS Trenčín na domácej pôde proti AEK Larnaca a FC Spartak Trnava na ihrisku Olympija Ľubľana vstúpia zajtra (štvrtok 23.8.) do úvodných play-off zápason o postup do Európskej Ligy.


ŽILINA (SFZ/PETER ZEMAN,TASR) - AS Trenčín na domácej pôde proti AEK Larnaca a FC Spartak Trnava na ihrisku Olympija Ľubľana vstúpia zajtra (štvrtok 23.8.) do úvodných play-off zápason o postup do Európskej Ligy.

Po zaslúženom postupe cez vysoko favorizovaný holandský Feyenoord Rotterdam sa núka hráčom AS Trenčín šanca pobiť sa o historický postupu do Európskej Ligy. V ceste im stojí posledná prekážka v podobe cyperského AEK Larnaca. Na predzápasovej tlačovej konferencii naznačil tréner Ricardo Moniz isté problémy so zdravotným stavom mužstva. "Otázny je štart Jamesa Lawrencea. V tejto chvíli nevieme odhadnúť, či sú vážneho charakteru a či bude do zajtra pripravený nastúpiť. Náročný program sa prejavuje aj v takejto podobe, hráči, ktorí dostali príležitosť v ligovej súťaži, sa ukázali vo veľmi dobrom svetle," naznačil kouč Trenčanov možné alternatívy a vyzdvihol výkony Ubbinka a Paura na domácej scéne.

Trenčín hrá zajtra o veľa. Postup do play-off proti Feyenoordu sa zrodil vďaka vysokej domácej výhre 4:0. Cyperský tím, s jedenástkou poskladanou takmer výlučne z legionárov, bude zajtra určite opatrnejší. "Zajtra je pred nami najdôležitejší zápas v histórii Trenčína. Naším cieľom je prebojovať sa do pohárovej Európy. Ľudia poznajú mená ako Robin van Persie, ale my máme v kádri talenty, o ktorých by sa mohli fanúšikovia v Európe čoskoro dozvedieť. Základom pre postupový úspech by mohol byť opäť výsledok z prvého zápasu na domácej pôde," dodal kouč Ricardo Moniz.

Svoj sen snívajú aj Trnavčania. Pravda, po vypadnutí z 3. predkola s Crvenou Zvezdou šance na účasť vo vysnívanej Lige majstrov zhasli, no stále je tu šanca zahrať si na jeseň skupinovú fázu Európskej ligy. Súperom im bude slovinský klub Olimpija Ľubľana. "Cesta sem bola príjemná, štadión je krásny, prostredie prívetivé. My chceme odtiaľto odísť s dobrým výsledkom, aby sme doma mohli bojovať o postup. Taký je náš cieľ. Ľubľana je favorit, ale my sa budeme biť a nepredáme kožu lacno. Chceme hrať v odvete so šancou na postup a chceme dať aj priestor fanúšikom, aby nás mohli povzbudiť tak, ako proti Legii a CZ Belehrad," povedal tréner Radoslav Látal na tlačovej konferencii v dejisku zápasu.

 Slovenský majster však bude v úvodnom zápase čeliť Olimpiji bez kapitána Borisa Godála. Oporu defenzívy "andelov" vyradili zo štvrtkového súboja tri žlté karty, ktoré inkasoval v predkolách Ligy majstrov. V Slovinsku mu už bude chýbať aj rakúsky útočník Marvin Egho, ktorý práve v týchto dňoch prestúpil do dánskeho prvoligového Randers FC. "Egho je momentálne zranený, do dvojzápasu by aj tak nezasiahol. Boris nám bude chýbať, ale máme náhradu, ktorá ho plnohodnotne zastúpi. Meno vám neprezradím, ale verím, že nesklame," prezradil Látal, ktorý však už môže počítať s Martinom Tóthom. Ten mal v uplynulom ligovom zápase na pôde Nitry zdravotné problémy. "Je tu s nami, verím, že bude do zápasu v poriadku," dodal tréner Trnavy.

Zápas AS Trenčín - AEL Larnaka je na programe zajtra (štvrtok 23.8.2018) o 19:00, hrá sa na štadióne MŠK Žilina. FC Spartak Trnava nastúpi o hodinu neskôr (20:00) na štadióne Stožice proti domácemu FC Olimpija Ľubľana.


Peter Zeman
Značky
Klub
ASTrenčín
Klub
FCSpartakTrnava
Klub
AEK Larnaka
Klub
OlympijaĽubľana
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.