EL – V hustej záhrebskej hmle prehra Spartaka s Dinamom 1:3

Štvrtok, 8.11.2018 21:40 | Posledná aktualizácia 8.11.2018 22:01

ZÁHREB (SFZ/PETER ZEMAN) – V 4. kole Európskej ligy podľahol FC Spartak Trnava na štadióne Maksimir, v hustej hmle v podmienkach na hranici regulárnosti, domácemu GNK Dinamo Záhreb 1:3. Chorvátsky šampión si vďaka víťazstvu už dve kolá pred koncom skupinových bojov zaistil postup do jarného 16-finále.

Dinamo Záhreb - FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)

Góly: 22. Gojak, 36. Kadlec (vl. gól), 80. Oršič - 63. Čanturišvili
ŽK: Rada, Ghorbani, Schirtladze (všetci Spartak)
R: Bolko (Ukrajina), 20.000 divákov

Dinamo Záhreb: Livakovič - Stojanovič, Théophile-Catherine, Perič, Rrahmani - Gojak, Ademi - Hajrovič, Olmo (90. Budimir), Oršič (81. Šunjič) - Gavranovič (76. Petkovič)
Spartak Trnava: Chudý - Kadlec (86. Dangubič), Tóth, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Jirka, Schirtladze (83. Kulhánek), Čanturišvili - Ghorbani (70. Malecki)

Prvý strelecký pokus patril Trnavčanom, už v 4. min Čanturišvili mieril vedľa brány, no prvé veľké šance musel mariť na opačnej strane gólman Chudý. V 10. minúte dvakrát úspešne zasahoval po strelách Ademiho a Hajroviča a ten istý hráč fo preveril tvrdou strelou aj v 22. minúte. Nakoniec sa stala dvadsiata druhá minúta pre Trnavčanov osudná, keď center na zadnú žrď vrátil do päťky Perič a Amer Gojak pohotovou pätičkou zasunul loptu za bránkovú čiaru do siete a poslal Dinamo do vedenia – 1:0. Nad štadiónom Maksimir sa rozprestrela hustá hmla a od tejto chvíle bolo mimoriadne ťažké vôbec identifikovať hráčov. Do hry prišla na pokyn hlavného rozhodcu oranžová lopta a možno aj pre hmlu prehliadol čiarový rozhodca pravdepodobne ofsajdovú situáciu v 36. minúte. Z následného centra zvýšili domáci na dvojgólový rozdiel, loptu si zrazil v sklze pred dobiehajúcim Gavranovičom do vlastnej siete Andrej Kadlec.

V druhej časti hry sa usilovali Trnavčania vrátiť do hry zvýšenou ofenzívou aktivitou, no k strelám na bránu Livakoviča sa nedostávali. Po štvrťhodine mohol na opačnej strane skórovať Gavranovič, jeho oblúčikom dopadol tesne vedľa brány Trnavy. Slovenský majster sa predsalen dostal do zápasu v 63. min, keď sa Vakhtang Čanturišvili zbavil na hranici šestnástky Stojanoviča a pravačkou ukážkovo obstrelil domáceho brankára - 2:1. Keď sa Trnavčania nadychovali k záverečnému tlaku a zvýšili frekvenciu centrovaných lôpt do pokutového územia súpera, potrestal chybnú rozohrávku v 80. min Mislav Oršič a stanovil skóre na konečných 3:1 pre domáce Dinamo.